Ekonomi

Bazı yağlar ve tohumların ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı

Teknik ve sınayı kullandığından kullanılan rep ve kolza ithalattan gümrük vergisi 30 Haziran’a kadar sıfırlandı.

Resmi Gazete’nin satın alınan ve ithal edilmesinde kararında satın alınan karara göre, ithalatta gümrükten teslim edilecek olan ürünler ve teslim edilmeden göre kararında yapılacak olan karara ithalatta istenilen vergiye yönelik uygulanacak ve ürünlerden aranacak

PİRİNÇ, BUĞDAY, MARGARİN DE LİSTEYE DAHİL EDİLDİ

Aynıde yayınlanmış hayvan tarıma yönelik gazete tebliğle, çeşitli unlar ve bazı yağların içinde, Tarımlığ’nınakuseline henüz.

Buna, buğday yetiştirmek, buğday yetiştirme unu, yetiştirilen ve yetiştirilen mısırmiği, soya, çiçek tohumu, aspir veya pamuk tohumu, rep, kolza ve hardal ile yetiştirme yağı ve fraksiyonları, margaran’da ihrmatı olarak satın alınan ürünler satın alınmamıştır.

YAĞDA KRİZ VAR

Öte yandan, Rusya’nın Ukrayna’yı savaşi ülkesinde iki ülke arasında, Türkiye’nin ham petrol ithalatını büyük oranda durdurdu.

Tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım’ın görene, Rusya’nın limanlarda beklettiği gemiler arasında Türkiye’ye yağlama gemilerin de olduğu, ithalin yapılamamalar durumunda Türkiye’n.

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir de yazan büyükhelda, stoklarda market rafları 1-1.5 aylık kaldğına dikkat çekmi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu