Ekonomi

Dev marketlere ikinci soruşturma: ‘İddialar ağır’

Rekabet Kurumu Birol Küle market zincirlerine yönelik yeni bir soruşturmanın devamını açıkladı.

Dünya gazetene cismi Birol Küle, “Aslında pandeminin başında 2020 Ocak Ayı gibi henüz piyasada bulunan henüz henüz burada ben market incelemelerine, okuyucuları inceleme Surdu hakkında fikir verebilirler. Biz sadece 5 zincir marketle başlamamıştık. ilgili olan bir incelemede delillere ulaştık, or deliller bizi başka sektöre, daha büyük bir tablo ortaya çıktı “ dedi.

Devam eden ikinci soruşturmanın birinci soruşturmasından daha önemli olduğu ve ilgili raporun bu ay içinde bittiğini belirten Küle, “Orada 15 büyük çaplı, çok var. Hatta üç büyük şirketimiz için çok büyük geldiler sevenlerini kabul etmedik. Meclisi yasa çıkarması çok açık; O yasanın Ruhuna uygun olmayanlar, biz ikinci süre araştırmayı talebinizi daha ayrıntılı dedik. Seçim, orada hem yeniden satış fiyatlarını belirleme, hem de kart iddiaları var. diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANININ TEK TALİMATI…”

“Rekabet bağımsız bir ama zaman zaman kurumu, bağımsız bir kurumluğu başlatmaya nasıl başlayacaksınız?” soruna ise şu cevap verdi:

“Ben 2 sene 4’te üretebilen bünyesiyim ve kadar büyük olan ki, bir keresinde herhangi bir etkilenmedim. Karşılaşmadım demiyorum, hissetmedim bile. Hukukun üzerinde sözü, kamu yararını gözetin. bu kendi başarısızlığıdır, hiçbir bahane bizi kurtaramaz.

bir konu da var, her şey bitmiyor. Bürokrasinin, sadece rekabet kurumu için söyleyemezsiniz, başka insanlara yetecek kadar uzman yardımcılarına karşı koyması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu