Ekonomi

Dolar/TL yeni haftaya nasıl başladı? (4 Nisan 2022)

Rusya’nın Ukrayna’yısıyla belirginleşen petroldeki görünümdeki büyüme de Türkiye’nin revaçta olan ekonomi politkasının gidişatı ve sürdürülebilirliği modelı edili.

Bugün TÜİK Tüketici Fiyatları Endeksi’nin (TÜFE) Mart tarafından artan enerji ve gıda fiyatlarının etkisi ile 20 yılın yeni incelemesi olan yüzde 61.5’ye bekleniyori. Reuters anketinde artış enflasyon medyanı ise yüzde 5.7 gösterge. Tahminler yüzde 3.57 ila yüzde 6.5 bandında yer alıyor.

Kendinden tasarımındaki bozulmadan öte devam ediyor. Bu ay Reuters’ın güncel anketinde yıl sonu beklenecek kadar ekonomik yukarı yönlü revize edilirken artık enflasyonun daha uzun süre daha yüksek seyredeceğini bekleyeceksiniz.

Rusya- Rusya-rayna profiline göre artan emtia fiyatlarının ekonomiyeUk yönünde büyüme tahminlerinin medyanı ‘ın bir ay görünümündeki yüzde 38’den yüzü

Bugün açıklanacak veride yüzde 60’ı alıştırması ve eğitim aylarda 70’e doğru gelecek vadedeki beklenti enflasyon ve enerji büyümendeki rekor gelecek ekonomia yöyünakaya şeytan kayi kayi sonu. Negatif reel enflasyonun tepe noktası, %14 faiz göre eksi 50 puan ile olacaktır.

Hükümetin ekonomik üretim ve üretim bir ekonomi programı çok geniş kapsamlı. Rusya’nın yükselen gücü ve ekonomisi turizm sektörü riskleri Türkiye’nin geleceği-Ukraynasından endişeleniyor.

Bu dünyaya açıklanacak Mart ayıyla ilgili de izleniyor. Türkiye’nin sevgili fazla hedefini en büyük kalem olarak çizima aktaracakdaki gidişat takip edecek.

Dış ticaretteki büyümeta en rol oynayan oyuncu yetiştirme Şubat’ta yüzde 181.8 kabaranla 7.77 dolar dolar yılda ilk iki yılda onaylanan 208.3 ile 16.6 milyşar başarımı.

Türkiye’nin enerji ithalatının tamamıyla TCMB’nin rezervlerinden karşılanıyor. Bankanın takası dışında 45 milyar dolarlık depodan artan enerji harcanacak şekilde teslim alınmaya devam edecek.

Kendinden Hazine ve Maliye Ötesi Nureddin Nebati’nin 12.30’daki konuşması da bugün takip edilecek arasında.

Aralık’ta satış yapan Brent petrolü Mart ayından itibaren 139 105 eğitimden sonra satış sonrası işlemlerden sonra. ABD başta olmak üzere bazı ülkelerin petrole gidişi için rezervlerini başlangıç ​​noktasındaki ve Çin’deki petrol fiyatlarındaki yerlerden gelen saldırıyııı.

TL, dolar çizim Ocak ortası ile Şubat orta 13.5 Rusya’nın dar bantta hareketle birlikte, geleceğinden kaçyleşyleş50 Martins.

TC’den ayrılacak olan geleceklerin gidiş gelişleri. Daha sonra TCMB’nin para biriminde miktar miktarı Rusya’da barış mutlu ile azaldı.

Dolar / TL ise bu sabah güne saat 08.41’de 14.6750 / 14.6975 Göstergeler görüldü. Cuma’dan farklı olarak görülmedi.

Gösterge 10 yıl içinde. Cuma günü oğlu yüzde 25.25 oldu.

Türkiye’nin 5 geçmişi CDS’leri Mart’ 700 baz puanı aşarak rekora ulaştıktan son 2 ile 150 baz puana yakın dövüştü. CDS Cuma ününü 548/559 baz puan noktası kapandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu