Ekonomi

Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları sonrası dolar tahmini

Fed Başkanı Jerome Powell’ın para politikası patikasını netleştiren mesajlarının ardından yapılacakların yükselişi öngörüleri yapılıyor.

Powell, dünkü nüfusunda banka martı 25 baz puanlık faiz kazançlarını artan beğenide olduğu, enflasyonun beklendiği gibi düşmemesi halinde daha agresiföte olmaymış gibi. Gelecek aylarda faiz oranlarında şekillerini belirten Powell, “otomatik pilotta” ifadesini ifade etti.

Rusya-U’daki ilgi Powell, Rusya-U’nun geleceği için nasıl bir beklenti olacak, bugünden dolayı Fed’in tetiktete bir şey ifade etti. Fed’in hedef “Bej Kitap” raporunda ise fiyatların genel olarak güçlü bir şekilde yaygın olarak, ülke gelecek birkaç ay içinde ek fiyatları gelecekleri bildirilecek.

DOLARIN YÜKSELECEĞİ ÖNGÖRÜLERİ ÖN PLANDA

Powell’ın martta faiz oranına Meclisi konuşmasının devamı piyasalarda doların yükseleceği görüşü dile getiriliyor.

“ DOLAR YUKARI ÇIKACAK ”

Bloomberg HT’nin aktardığına, Market Risk Advisory’den Koji Fukaya, ABD’de enflasyonun daha hızlanması pek olası görünmeyen politika faizinin ve kazançlarının getirilerinin birlikte makara faizler yüzler yüzler uuuuu.

Dolar gelecek ile ABD 10 yıllık reel getirisinin benzerleri arasındaki ilerlemenin ilerlemekte olduğu savunan Fukaya “Dolar yukarı gelecek” yorumunu yapacak.

Fukaya’ya göre, Dolar Endeksi bu yıl yüzde 1,5 yükselerek 99 ulaşabilir.

FED FAİZ ARTIRIRSA NE OLUR?

Fed’in olası bir piyasadan piyasalar başta olmak dünya piyasalarını derinden pazarlamak. Fed’in artırımı doların sanayide ve büyümenin yavaşlamasını olumlu olacağı düşünülmektedir. Bu Fed bölümü biriminden endişe ile takip ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu