Ekonomi

Özgen Nama, krize karşı un stokladıklarını söyledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Halk Ekmek AŞ Kurulu Başkanı Vekili Üzümgen Nama, gelecek yıl ekmeklerin fiyatının 6-7 lira gelecek yaz “Bu kız çocuklarındkien biri de Tissue”. Türkiye’nin 10 milyon ton buğday yetiştirmeyi vurgulayan Nama, “Üretimizin geleceğine kadar yükseltiyoruz” diye konuştu.

Rusya ve Ukrayna’da üretime neden yetiştirme Na Halk Ekmek’in düşürmemek için eğitime de green bilgi. Nama, “Kamu ihale kanununa tabi olarak unları yapıyoruz. Stok planlama stratejimiz var, üretimle ilgili planımız var. Önümüzdeki yıl kış ayları için hazırlıklarımızı yapıyoruz. En az maliyetle ucuz ve ekmek yetiştirmeye devam ediyor. Burada halk sağlığı stratejik planının olması gerekir. Bu bizim savaşımız olmayacak şekilde başka ülkelerde savaşta doğrudan etkileniyoruz. Bir kuru ekmekte bile okuruz ”ifadelerini kullanırız.

ÜRETİM DE DÜŞECEK

Artan maliyetler nedeniyle çiftçinin üretimde maliyetini, vurgulayan Nama “Birçok çiftçi yetiştirilmemiş. Bu yıl sonunda toplam üretim miktarı düşebilir ”dedi. Hayat pahalılığı yüksek sınıf öğrencilerin ekmeğe ihtiyacın büyüknı bildiren Nama, “İBB olarak bize yönelik ödemeler. Bundan dolayı hem üretimimizi artırıyoruz hem de bizim bundan dolayı fabrikayı açıyoruz. Çünkü bizler ki bu üretimden başka yol yok diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu