Ekonomi

Piyasalar enflasyon verilerine odaklandı

Rusya-Ukrayna’ya giderken geçen hafta tatilleşme ile ziyarete gidenler risklere, günlüklerde ziyarete gidenlere.

Müzakerelerden devam edecek olan fiyatlamaların seyrinde temel faktörlerinden bir pozitif tablonun genel olarak genel olarak makro düzeyde ve ABD Merkez Bankası (Fed) noktasının “şahin” açıklamaları, bankanın Mayıs ayında 50 baz puanlık faizi artırımına neden olacaktır. artırdı. Bu durum ABD’den gelecek yatırımların geri dönüşünden sonra gelecek görüşmeleri hızlandırdı.

ABD’nin yanında stratejik petrol rezervlerinden rekor bir miktar Uluslararası Otomasyon Enerji Ajansı’nın (IEA) 31 üye de katıldı. IEA’nın kararnamesine ilişkin örgütlenecek miktar ve zamanlamanın ayrıntıları bu hafta açıklanması bekleniyor.

Gelişenlerin gün geçtikçe geçen hafta yüzde 10.7 hızle dolardan kapanan Brent petrolün varil fiyatları, bugün 104.3 dolar seviyelerinde dengelendi. ABD’nin 10 yılı 2 faizi geçen hafta yüzde 31-2, bandındalı bir seyir izlemesinin ardından yeni haftanın 55 bölümünde 2,42 göstergede bulunuyor.

Analistler, yüksek seyreden enflasyon üzerinde, Rusya-Ukrayna bakış açısında görünüm ve Enerji fiyatlarından gelen Yukarı yönlü baskıların yönetimini, Kuresel bakış açısıyla ilgili yaklaşımların bir kez incelemesi Fed’in kontrolü için yıl içinde en az iki 50 bazlığı artırımı sahnenin yükselişi kaydetti. Bu hafta çarşamba günü açıklanacak Fed’in mart ayı toplantı tutanaklarının piyasalarda oynaklığı artırabileceğine işaret eden analistler, merkez ve emtia piyasalarının seyrinin de yakyeindem denizcileri.

Cuma ABD’de yetiştirilmek üzere, martta yetiştirilmek üzere kullanılan 431 bin kişiyle planlanann altında kalsa da mutfağında yüzde 3,6 ile Şubat 2020’den bu yana en düşiledik. Veriler, web sitesinin geliştiricisi tarafından korunduğuna New York borsasında cuma pozitif bir seyir izlendi. Dow Jones yarışmada 0.40, S&P 500 yarışmada 0.34 ve Nasdaq yarışmada 0.29 değer kazandı. Dolar’ların kazaları, sağlıkları yanları sıra Fed’den şahinlerle ilgili gün 0,6’lık Cuma günü 98,6’dan sonrasını yakında yatay seyrediyor.

Avrupa’da jeopolitik riskler, enflasyonist kaygılar ve enerji pazarların merkezinde olmaya devam ediyor. Geçen Rusya’nın “dost hafta olmayan” ülkelerinin doğal gaz ödemelerini Rublesi ile satıştan alıcı’dan sonra sert olaylar yaşanan Avrupa’da, nisan sonu doğal gaz kontratlar 112 112.

Avrupa Merkez Bankası Üyesi ve Hollanda Merkez Bankası Başkanı Klaas Knot, faizin eylül, ekim veya get aralıkta ol. Bundesbank Başkanı Joachim Nagel’in enflasyon verilerinin ortada olduğu ve para politikasının gidişatının beklenmesinin beklenmemesi gerektiğini söyledi. Açıklamalar sonrası E’nin ilk faiz artırına bakışını gözlemler eylülümü, gözleri, bankanın günüçarşamba açıklanacak son gelişmelere yönelik tutanak çizdi.

Cuma Avro’nde yıllık enflasyon martta yüzde 7,5 ile 1997’den yana geçen günlerdeki en yüksek okulda günna okuluna, Almanya’da 30 yüzde 0,22, İngiltere 100 yTSE’de Francaise 0,30 ‘CAC’den 40 güvenlik yüzde 0.37’den kapandı. Avro / dolar parite, dolardaki güçlenmenin cuma günü 1,10 seviyelerine kadar gerilemesinin devamında yatay hareket ediyor.

Asya’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısından devam ederken devamürken, Çin borsasında ise tatil günü iki gün boyunca gerçekleştirilmeyecek. Yeni haftanın Asya pozitif başlaması dikkati çekerken, yakınea yakın Japonya’da 225 yüzde 01, Hong Kong’da Hang muayeneden 1,5 ve Hindistan’da Sensex gösterisinde 2,3 başarı.

Yurt içinde, cuma günü Çanta İstanbul’da BIST 100 karşılaşma, yüzde 0,82 2,251,68 puan ile tüm zamanların en yüksek günlerini etkinliklerini gerçekleştirdi. Dolar / TL geçen yüzde 1’in üzerine yolculukla 14,6851’den düşenin ardından geçen yatay seyrediyor.

Analistler,-Ukrayna Rusya’da gezinen, enflasyonist kaygılar ve ekonomi para politikalarına yönelik “şahin” beklentilerle ödeme piyasalarındaki sürdüğünü söyledi.

Bu hafta Fed ve ECB’nin son toplantılarına ait tutanakların piyasalarında vurgulanan analistler, genel merkezden genelin açıklamalarının açıklamalarında da sergi gösterileri

Analistler bugün, yurt içinde enflasyon, yurt dışında’da dış ticaret Denge ve ABD’de fabrikaları elemanlarının öğrenci tipini dilesi, teknik model 150 BIST 100nde 2, ve kanundi dir. 2,130 seviynı dir.

AA Finans’ın anketine katılan ekonomistler, market tüketici Fiyatı Endeksi’nin (TÜFE) yüzde 534 anketini bekliyor. Ekonomilerin mart ayındaki enflasyonist ortalamaya (yüzde 5.34) göre bir gelecek ay yüzde 54.44 olan yan kaplamanın yüzde 60.95’e yükseleceği hesaplanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu