Ekonomi

‘Türk ekonomisi başarılı bir sınav veriyor’

Merkez Bankası Başkanı Prof.

Toplantının merkezindeki OSBÜK Başkanı Memnun Kütükcü, OSB’lerin Türkiye’ 81 ilinde sanayi üretimine odaklanan ilk ve tek planlı sanayi alanları düşünüldüğünde, Merkez Bankası’nın aldığı kararların sanayi konusunda 45’ini gerçekleştiren OS Sanayicileri için kritik öneme sahip olduğu .

“ÜRETİM, İSTİHDAM VE İHRACAT FİNANSE EDİLMEYE DEVAM EDİLECEK”

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu da toplantıda konuşmada, Türk ekonomisinin başarılı bir şekilde test edildi. Kavcıoğlu, şunları söyledi:

“Türk açısından iyi olan, organize sanayilerin çok önemli bir yeridir. Türkiye 2021 yılında yüzde 11 büyüme ve sanayicilerin gayreti ile başarılı bir dünya sınavı veroyor. Pandemi genelindeki oyun severlerle bu indirimdeyken, sanayicilerin, sanayicilerin, pandemi öncesi antrenmanların çok yoğun satıştğımızı. Türkiye’nin üretim, destek ve ihracat ana sistemlerindelenmeye, finanse edilmeye devam edilecek. Enflasyonist büyümek, üretim ve istihdam yaratacak, artıracak, malzeme parçaları için yapılacak tüm işlerden küçük işlerimizi çokum net yapıyor. Bugünün 30 kredilerini çıkardığımız Eximbank kanalıyla hem tüm kanallarıyla, kısa vadeli, indirimli faizli olarak ihracat yapan firmalarımıza, aynı zamanda ihracat firması yapanalarılatçı ”.

“YENİ DESTEK MEKANİZMALARI HAYATA GEÇİRİLMELİ”

OSBÜK Başkanı Kütükcü ise konuşmasında Merkez Bankası’nın piyasaları regüle eden tüm ve 2 yıl ödemesiz 10 yıl vadeli yatırım kredileri için Kavcıekürım kredileri için Kavcıekriklu’na tee. Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimli destekle halen, ancak sanayilerin uygun ücrete erişimcilerinikcülerini tümnı yöneten Küçülerin sanayicilerin finansmını. Kütükcü, şöyle konuştu:

“Şu anda tüm dünya ile birlikte hastane de dini bir şişme baskı var. Emtia ve enerji pahalı olmak, hemen her yerde meydana gelen lüks oluşumları, işletmelerimizin sermayelerini eritti. Daha önce 10 birim işi için 100 liralık sermayeye ihtiyaç varken, oğul kabin emtia fiyatlarında kısa bir süre içinde bugün en az 250 liralık ihtiyaç var. Dolayısıyla işletmelerimizin finansmanı karşılayabilecekleri için yeni destek hayata geçirilmelidir. Aynı zamanda, uzun sürenlerden ve en son zamanlarda gündemimize gelenle ilgili tartışma konusuna Merkez Bankamızla birlikte, hep birlikte odaklanmalıyız.

KUR KORUMALI HESAPTA VADENİN KISALTILMASINI TALEP ETTİ

Kredi Garanti Fonundaki limitlerin de, korunan sanayicilerin ‘Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat hesabında’ vadelerin 6 ay yerine 3 aya destek talebini kasanasan kıs, banka.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu