Gündem

6 adımda beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir?

Sokakta toza ve kire en duyarlı renklerden biri beyazın tonlarıdır. Bu nedenle beyaz spor ayakkabılar bile çabuk kirlenmeye meyillidir ve beyaz rengin çok fazla kir göstermesi kişiyi rahatsız edebilir. Beyaz spor ayakkabılar düzenli olarak temizlenirse alındığı günkü kadar temiz, beyaz ve parlak görünebilir. Beyaz spor ayakkabı temizliğini evde uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerle yapmanız mümkün.

Daily Mail’in haberine göre, bir ayakkabı markasında çalışan uzmanlar, beyaz spor ayakkabıların evde nasıl temizleneceğini anlattı.

İşte bir kişinin kabartma tozu, aseton ve hidrojen peroksit kullanarak 6 adımda uygulayabileceği pratik yöntem;

GEREKLİ MALZEMELER

– Onun

– 5 yemek kaşığı kabartma tozu

– 1-2 yemek kaşığı bulaşık deterjanı

– 1-2 yemek kaşığı hidrojen peroksit

– Yumuşak kıllı diş fırçası

– aseton

BEYAZ SPOR AYAKKABI NASIL TEMİZLENİR?

1- Bir kaseye su ekleyin ve beş yemek kaşığı karbonatı dökün. Daha sonra bu karışımı yumuşak kıllı diş fırçanızla karıştırın.

2- Ortaya çıkan beyaz karışıma 1-2 yemek kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin ve elemanları tekrar birleştirin.

3- Hamuru tamamlamak için 1-2 yemek kaşığı hidrojen peroksit ekleyin ve karıştırın. Ardından karışımınız hazır olacaktır.

4- Bu noktada ayakkabılarınızı temizleme işlemine başlıyorsunuz. Yumuşak kıllı diş fırçanızı alıp karışıma batırmalı ve ayakkabılarınızı dairesel hareketlerle fırçalamalısınız.

5- Ardından bir pamuğa aseton dökmeye devam etmelisiniz. Ayakkabılarınızın tabanlarını asetonlu pamuk ile temizleyebilirsiniz.

6- Son adım, ayakkabılarınızın temiz ve beyaz olması için bağcıkları temizlemektir. Bunun için bağcıkları çamaşır makinesinde yıkamanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu