Gündem

Ali Erbaş’ın, Mehmet Görmez tarafından reddedilme gerekçesi ortaya çıktı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, son açıklamaları nedeniyle tartışma konusu olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında dikkat çekici bir yazı yazdı.

Altaylı, bugünkü yazısında eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in yardımcılığına atanmak isteyen Erbaş’ı, “Bilgisi yetersiz” diyerek reddettiğini açıkladı.

Altaylı’nın “Mehmet Görmez istemiyorsa sebebi vardır” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Sana bir sır vereyim. Bunlar sürpriz değil. Zira, Mehmet Görmez’in Diyanet İşleri Başkanlığı döneminde hükümet tarafından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atanması istenmişti. Ancak taşınamadı. Neden biliyor musun? Neden Prof. Mehmet Görmez, Ali Erbaş’ı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olarak kabul etmedi. Evet, şaka değil, yalan değil. Mehmet Görmez, Ali Erbaş’ı asistanı olarak kabul etmedi. “Böyle bir görev için donanımlı değil. Bilgisi yetersiz” dedi.

Daha fazlasını söyledi, ama bunu iletmeyeceğim. Çünkü kanıtlayamam. Ama şiddetle direndiğini söyleyebilirim. O günlerde “İstifa edeceğim, bir daha kabul etmeyeceğim” noktasına götürüleceği söyleniyordu. Ama Mehmet Görmez hükümeti gider gitmez, daha fazla istemeyeni, hatta tek kişiyi Diyanet İşleri Başkanı yaptı. Sonra hep birlikte görüyoruz.

Bu ülkenin en önemli sorunu liyakat derken tam da bunu kastediyoruz. Hak olmayınca böyle oluyor. Hele ki beceriksizlik bu kadar belli olunca durum bir faciaya dönüşüyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu