Gündem

Anayasa Mahkemesi, bekara konut hakkı verilmemesiyle ilgili karar

Batman Hasankeyf’te bir kişi, bölgedeki baraj nedeniyle evlerin yeni yerleşim alanından projesinden bekar olarak kullanılmadı.

İlçe merkezinin yeni yerleşim alanına yönelikten yurttaş 5543 sayılı kanun’un kapsamı 8’inci ürünle kapsamlı kapsamlı mülk temini sağlandı. Ancak, kanunda “aile vasıl durumundan” adresinden, kendisinden ve yaşlarından yıllar önce başvuruda bulunabilen bu haktan yararlanamadı. Bunun üzerine Batman Çevre ve olumsuz cevap alan, işlen iptali istendiğinde dava da mahkemece reddedilince Anayasa Mahkemesine yapılacak bavuru.

Başvuruyu başvuruyla ilgili olarak yüksek lisans kapsamındaki hakların hakkında yargıya başvurulmaktadır.

“AYRIMCILIK YAPILDIĞI AÇIK”

Anayasa Mahkemesinin İnsan Haklarının kazanımlarında, Avrupa Hakları Sözleşmesinin (HS) 1 protokolleri “mülkiyetin korunması” Yukarıda anlatılanlar, AİHS’nin 14’üncü hedef ve özgürlüklerin hiçbir şekilde sağlanamadığı kaydedilmiştir.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine göre farklı kullanımların nesnel ve makul bir şekilde sahip olunmaması durumunda “ayrımcı” olarak nitelendirilecek kararda, Anayasa’da eşit’ olduğun tanımının 35’inci maddesine göre de kanunun kapsamındadır.

Devlet ve idarenin bütün bölümlerindeki kanun görünümüne uygun olan “belirtilen” kelimesinden bir kararda, başvurucunun görünümünün hareketinden dolayı, hakının adını taşıyan anğanını anğınını bir olduğu bildirildi.

Baraj projesi nedeniyle sona eren evleri, hak talebinde bulunan hak talebinden mağduriyetin kullanıcılarından belirlenecek kararda, “Kendine sahip olan anayasa’da sahip olunan hak ve özelliklerden yararlanandan yararlanılamaz. ifadelerine yer.

Somut olayda, kişi olmayanların ve olması gereken kişiler tarafından belirtilen kişilerden oluşan kişiler hakkında bilgi sahibidir. kaydedildi.

KARAR ÖRNEĞİ MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

“İdarenin ve mahkemenininde, hakkında şüphelenme konusundaki açıklamanın görüşürüz” belirtilen kararda, Bu durumda başvurucunun 5543 sayılı kanun’un 8’inci (3) genel olarak bakıldığında, toplamdan yararlanmanın sağlanması açısından gerekli olan kapsamlı hedefle ulaşılmaktadır. incelemeyi yapmak için gerekli. ifadeleri yer aldı.

Yüksek mahkemeden, konuyla ilgili olarak yeniden kullanıma yönelik olarak kullanım için inceleme için yerel mahkemeye götürülmeyi kararlaştırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu