Gündem

Bodrum’da düzenlenecek ‘Vivaldi Akşamı’ yanan ormanlara adandı

Bodrum Oda Orkestrası 2 Ekim Cumartesi günü saat 20.30’da Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde bir konser verecek. Konseri devlet sanatçısı Gürer Aykal yönetecek. Mandolinist Bülent Yazıcı ve kemancı Cihat Aşkın da konserde solist olarak yer alacak. Orkestranın ilk kemanı Sema Korkut olacak.

“Bodrum Oda Orkestrası’nın amaç ve hedeflerinden biri de Bodrum’da kurulması gerektiğine inandığımız ‘Bodrum Senfoni Orkestrası’nın temelini oluşturmaktır. Bodrum Kent Konseyi’nin bu alandaki son çalışmaları takdirle karşılanırken, Bu girişimlerin sonuçları Bodrumlular ve sanat kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.” Konserin sanat koordinatörü Numan Pekdemir şunları söyledi:

Bilindiği gibi günümüzde şehirler kültürel yatırımlarla kazanıyor, öne çıkıyor ve şehir olduklarını kanıtlıyor. Bu anlamda kentler kendi kültürel kurumlarıyla var olurlar ve yaşarlar.

Pandemi başladıktan sonra kalan konserlerimizi iptal ettik. Şimdi baştan başlayalım. Bodrum sanatseverlerinden konserlerin başlaması için çok sayıda mesaj aldık ve puanladık.

Bu konserin gerçekleşmesindeki destekleri için; Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne, Bodrum Belediyesi’ne, Belediye Başkanı Ahmet Aras’a, sponsorlarımıza, katılımcı sanatçılara ve Bodrum’un değerli sanatsever dostlarımıza teşekkür ederiz. ‘Vivaldi Akşamı’ olarak değerlendirdiğimiz bu konser yanan ormanlarımıza ithaf edilmiştir. Maalesef insanımızı ve ormanlarımızı kaybettik. Bu yangınlarda ormanın asıl sahibi olan ruhlar da öldü. Üzgünüz. Önümüzdeki yaz Bodrum Kalesi’nde yapacağımız bir konserin gelirini Bodrum’da bir ormanlık alanın yeniden düzenlenmesi için kullanmak istiyoruz, umarız ülkemiz artık böyle durumlar içinde değildir’.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu