Gündem

Çavuşoğlu açıkladı: “Azerbaycan’ın Ermenistan’a kapsamlı bir barış anlaşması teklifi oldu”

Türkçe Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Dışişleri Bakanları Konseyi’nin Afganistan konulu olağanüstü toplantısına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ev sahipliği yaptı.

Dolmabahçe Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi’nde yapılan görüşmede Afganistan’daki güncel gelişmeler ele alındı. Görüşmeye Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Kazakistan Dışişleri Bakanı Muhtar Tileuberdi, Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev ve Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov katıldı. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ortak basın toplantısı düzenledi.

“AZERBAYCAN İLE BİRLİKTE PLAN YAPALIM, ADIMLARI BİRLİKTE ATALIM”

Bakan Çavuşoğlu muhabire, “Ermeni mevkidaşınızla ilişkilerin normalleşmesi için bir görüşme yapacak mısınız? Olursa gündemde neler var?” diye sordu. sorusu üzerine “Böyle bir planlama yok. Seçimlerden sonra Paşinyan olumlu mesajlar aldı. Cumhurbaşkanımız bu mesajlara olumlu yanıt verdi. Ümidimiz bölgenin artık bir barış ve istikrar bölgesi olması. Azerbaycan olumlu yanıt verdi. Kapsamlı barış anlaşması” Ermenistan’dan henüz olumlu bir yanıt gelmedi. Yanıt yok. Azerbaycan’la atacağımız adımları birlikte planlayalım, birlikte atacağız” cevabını verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu