Gündem

CDC’den endişe yaratan açıklama: ‘Hastaneler dolup taşıyor’

CDC direktörü Rochelle Walensky, Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgelerinde hastane yataklarının tükendiğini söyledi.

Walensky, “Bu, şimdi kimin ventilatör alacağını ve yoğun bakım ünitesinde kimin yatak alacağını tartıştığımız anlamına geliyor” dedi. Bunlar kolay tartışmalar değil ve sağlık sistemimizin olmasını istediğimiz yer burası değil.”

Walensky ayrıca trafik kazası veya kalp krizi sonucu gelecek kişilerin gerekli tedaviyi alamayabileceğinden endişe duyduğunu söyledi.

ALGILANAN

Sözcü’de Habere göre, CDC’den alınan verilere göre, 18-24 Eylül tarihleri ​​arasında ABD hastaneleri her gün yaklaşık 9.000 koronavirüs hastasını kabul etti. Bu sayı, yedi günlük ortalamanın 16.489’da zirve yaptığı Ocak ayının başından çok daha düşük olsa da Walensky, hastanelerin Covid-19’a karşı aşılanmamış hastalarla dolup taştığı konusunda uyardı.

Son zamanlarda Kaiser Health News, Montana’daki bir hastanede çok fazla aşılanmamış Covid-19 hastası bulunduğunu ve hastanenin kapasitesinin yüzde 160 olduğunu ve hastaları tedavi etmek için koridorların da dolu olduğunu bildirdi.

Eylül ayı başlarında bir Idaho hastanesi, çok az hastane yatağı olduğu için bazı Covid-19 hastalarının konferans odalarına yerleştirilmesi gerekebileceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu