Gündem

Çiğli’de barınamayan öğrenciler için ‘çözüm toplantısı’

Yükseköğretim kurumları (YKS) sınav tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ülke genelinde seyahat eden öğrencilerin barınma sorunuyla ilgili olarak Çiğli’de çözüm zirvesi adı altında kayıt işlemleri için bir toplantı yapıldı. Çiğli Utku Gümrükçü Belediye Başkanı, Zmir (İZEKO) Emlakçılar Odası Mesut Güleroğlu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin yer aldığı Balatçık ilçesinde görev yapan Başkan Yardımcıları, Şefler ve Emlakçılar, AVM’nin ev sahipliğinde Aquarium Cafe Restaurant’ta yapılan toplantıya katıldı. Çiğli Belediyesi.

Öğrenci barınma sorununa ilişkin durumun değerlendirildiği toplantıda, Başkan Gümüşçü tarafından emlakçılardan Balatcık ilçesinin yeniden adlandırılmasına ilişkin talep alındı. Emlakçılar, Çiğli’nin en hızlı gelişen bölgesi olan Balatçık semtinin adını değiştirmek istedi. Gümrükçü, emlakçılardan bu talebi ayarlayacaklarını anketle mahalle sakinlerine soracaklarını duyurdu.

GÜMRÜK: MAĞDURLARI ELDE EDİYORUZ

Toplantıda konuşan Başkan Gümrükçü, “Konut mağduriyeti sadece öğrencilerimizin değil, hepimizin sorunu. İlçemiz sınırları içerisinde yer alan Katip Çelebi Üniversitesi’nin bulunduğu Balatçık mahallemizde yaşanan fahiş fiyat artışına ilişkin incelememizi sürdürüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz toplantıda sürecin önemli oyuncularından biri olan emlakçılar ile sorunun çözümü için neler yapabileceğimizi konuştuk. Bir an önce yurt yapıp öğrencilerimizin şikayetlerini hafifletmek istiyoruz. Emlakçılar ilçemizi çok iyi tanımayan diğer illerden gelen öğrencileri Yenimahalle, Egekent, Esentepe gibi çevre mahallelere yönlendirirse şikayetleri bir nebze olsun hafifletebiliriz. Birlikte hareket ederek, öğrencilerimizin artık derslerine odaklanabilmeleri için bu süreci daha fazla geciktirmeden sonuçlandırmalıyız” dedi.

GAYRİMENKUL ODASI BAŞKANI: BİRLİKTE ÇÖZÜLEBİLİRİZ

Yaşanan sıkıntılı süreçten sorumlu emlakçıları görmenin kendilerini rahatsız ettiğini söyleyen İzmir Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, “Öğrencilerimizin bu mağduriyeti bizleri de üzüyor. Ancak bu fiyat artışının nedeni biz değiliz. Başkanımız Utku Gümrükçü sayesinde önemli bir duyarlılık örneği sergileyen bu toplantıyı gerçekleştirdi. Fikirlerimizi ve fikirlerimizi dinledi. Çözüm için neler yapabileceğimizi konuştuk. Süreçteki tüm aktörler iyi niyet ve anlayışla hareket ederse bu sorunun kısa sürede çözüleceğine inanıyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu