Gündem

Didem Soydan’a hakaret eden sanık hakim karşısında

Ünlü model Didem Soydan’a sosyal medya üzerinden taciz mesajları gönderdiği iddia edilen sanık Kenan Doğukan A. (23) “hakaret”ten iki yıla kadar hapisle yargılandı. İstanbul 50. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Kenan Doğukan A. ve Didem Soydan’ın avukatları hazır bulundu.

“MESAJLARIN GÖNDERİLDİĞİNDE OKULDA VE MUAYENEDEydim”

Mahkemede savunmasını yapan sanık Kenan Doğukan A., özel bir üniversitede öğrenci olduğunu belirterek, “Davadaki Twitter hesabı bana ait ama söz konusu tweet’leri ben yayınlamadım. gönderildi, okuldaydım, sınavdaydım.Sınavlara girişte telefonlar toplanıyor.Bu nedenle sınavda olduğum bir zamanda post atmam mümkün değil.Kimin yaptığını bilmiyorum. bu paylaşımlar ve nasıl. Suçu kabul etmiyorum. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

Didem Soydan’ın avukatı ise ifadesinde şikayetlerini tekrarlayarak sanık Kenan Doğukan A.’nın cezalandırılmasını talep etti.
Duruşmada görüşü sorulan savcı, eksiklerin giderilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Kenan Doğukan A.’nın 23 Ocak 2020’de muayene olup olmadığının, sınava girip girmediğinin zaman aralıklarının öğrenilmesi için sanığın devam ettiği özel okula tutanak tutularak duruşmayı erteledi. öğrencilerin cep telefonlarına el konulduysa bilgilendirilecek.

ŞİKAYETTEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Kenan Doğukan A.’nın 23 Ocak 2020’de sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden Didem Soydan’a küfürlü mesajlar gönderdiği iddia edildi.

İddianamede, zanlı Kenan Doğukan A.’nın “hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu