Gündem

Erdoğan, Putin’in davetiyle Rusya’ya gidiyor: Gündem Suriye

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’ya gidiyor. Erdoğan’ın Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in davetiyle günübirlik olarak ziyaret etmek Rus liderle görüşmesinde ana gündem konusunun Suriye görünümünde görünüyor.

cumhurbaşkanlığı’ndan gösterime yönelik yapılan düzenleme, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Daveti üzerine, 29 Eylül 2021 tarihinde Rusya Federasyonu’na günübirlik ziyaretinde yapılacaklardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Federasyonumuz Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le gerçekleştirecekleri görüşmelerde Türkiye-Rusya ikilisi Yanı Yanı Yanı sıra Suriye, Libya ve Afganistan’daki olmak gibi, güncel gelişmeler ve kapsamlı planlarla tasarlanmaktadır denildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peşin, dünyevi değerlendirme, gerçeklerin Erdoğan’ın görüşmesinin beklentileriyle ilgili ile sorması, zorlunlarında bir dizi uluslararası sorunöğı “Bölgesel sorunları: En başta Suriye, tabii ki Afganistan ve plan olarak Libya gündemde yer alabileceğini düşünüyor.” demişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu