Gündem

Google, 23. yaş gününü çikolatalı pastayla kutladı

Teknoloji devi Google, hemen her özel günde o günü farklı bir doodle ile kutluyor. Ayrıca bu yıl şirket doğum gününü de unutmadı.

Google teknik olarak 4 Eylül 1998’de kurulmuş olsa da şirketin arama motoru geçmişi aslında 1996 yılına kadar uzanıyor. Bu nedenle şirket doğum gününü 27 Eylül’de kutluyor.

Kurucular Sergey Brin ve Larry Page’in Google’ı kurmaktaki asıl amacı, İnternet’in hızla geliştiği inanılmaz derecede geniş bilgi seti için bir arama motoru oluşturmaktı. Google adı, matematikçilerin “googol” olarak adlandırdığı ve 1 sayısına yüz sıfır eklenmesiyle oluşan son derece büyük sayıdan sonra seçilmiştir. “googolplex”, googol’ün gücünün 10 katına eşittir.

AĞUSTOS 1998’DE BAŞLADI

Google, belirli günler için sıklıkla tasarladığı ana sayfa doodle’ları ile tanınır. Google.com’un doğum günü için özel olarak tasarladığı ana sayfa doodle’ında çikolatalı krema kaplı bir pasta ve “Google” harfleri yer alıyor. Google ana sayfa doodle geleneği; Şirketin kurulmasından günler önce, Burning Man müzik festivalini kutlamak için Ağustos 1998’de başladı.

Şirket ayrıca 23. yaş gününü dünyanın bazı yerlerinde Google Store’dan sunduğu özel tekliflerle kutluyor. Bu teklifler, Pixel 6 önümüzdeki ay piyasaya sürüldüğünde büyük olasılıkla bir promosyon öğesinin / indirimin kilidini açacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu