Gündem

Kenan Koçak ve Lichte, A Milli Futbol Takımı teknik ekibine katıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A milli takımı teknik direktörü Stefan Kuntz’un yardımcılığına Kenan Koçak ve Jan-Moritz Lichte’yi getirdi.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, yardımcı antrenörlük rolü için Kenan Koçak ve Jan-Moritz Lichte ile üç yıllık sözleşme imzalandı.

1981 doğumlu, Kuntz’un asistanı Kenan Koçak, futbola SV Waldhof Mannheim alt takımlarında başladı. Futbol kariyeri boyunca DSV Leoben, Avusturya Salzburg (RB Salzburg) ve Kuntz’un teknik direktör olduğu Mannheim’da forma giydi.

İlk teknik direktörlük deneyimini 2009-2010 yıllarında Türkspor Mannheim ile yaşayan Koçak, 2011-2013 yılları arasında VfR Mannheim kadrosunu çalıştırdı. Daha sonra 3 sezon SV Waldhof Mannheim’ın teknik direktörü olan Koçak, Almanya 2. lig takımları SV Sandhausen ve Hannover 96’da görev yaptı.

SC Paderborn’da altyapı yöneticisi olarak görev yapan Lichte, daha sonra aynı kulübün profesyonel takımında yardımcı antrenör olarak çalıştı. 2011-2012 sezonunda Pauli’de aynı görevi yürüten S. Lichte, 2012-2014 yılları arasında Bayer Leverkusen’de yardımcı antrenör olarak çalıştı. 2014-2015 sezonunda Hannover 96’da teknik direktör yardımcısı olarak görev yapan Lichte, A takımı ve birkaç dönem genç takım başkanı, 2020’de FSV Mainz 05’te antrenör olarak çalıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu