Gündem

Koronavirüs tedavisi gören 3 çocuk annesi: Söylentilere inandık, yanlış yapmışız

Kayseri’de yaşayan Aysel Yılmaz, 8 gün önce evinde kas ağrıları yaşamaya başladı. Bir haftanın sonunda sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine ambulansla Kayseri Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Çocuk Kliniğine götürüldü. Kovid-19 testi pozitif çıkan Yılmaz, tedaviye alındı.

Tedavisi devam eden Aysel Yılmaz, “1 hafta evde hastaydım, durumum kötüleşince hastaneye gittik. Bilgisayarlı tomografimde ciğerlerimde korona virüs görüldü. O yüzden ben oldum. hemen hastaneye kaldırıldım. Tedavim başladığı andan itibaren kendimi iyi hissettim. Aşı olmadım. Son ana kadar bekledik. “Türk aşısı çıktığında. “İyi olacağız” dedik. Ailece aşı olmaya karar verdiğimiz hafta hastalığa yakalandım.

AŞI ÇAĞRISI

Aşı yaptırmadığına pişman olduğunu iddia eden Yılmaz, “İçeriği ve yan etkilerinden dolayı aşı yaptırmadım. Söylentilere inandık, yanıldık. Aşı yaptıranların hasta olmasına rağmen aşıları var. biraz bu, aşı olan insanları görünce ‘aşı olalım, aşıdan nereye kaçacağız?’ dedik. Dedik ki tam karar verdiğimiz anda hastalığa yakalandık çok pişmanım lütfen herkes aşı olsun korkmayın aşı olunca hastalansa da biraz geçer Bizim gibi zor zamanlar geçirirler. Hata yapmamalılar” dedi.

“ÇÜNKÜ AKCİĞERLERDE ÇALIŞIYOR”

Hastanın durumu hakkında bilgi veren Dahiliye Uzmanı Dr. Ayşegül Yalçınkaya, “Aysel hanım biz hiç aşı olmamış ve aşı olmaktan çekinen bir hastayız. Aşının içeriğinden korktu ve korktu. ..Aşı olmaya karar verince hastalandılar..Bir hafta evde kaldılar.Şimdilik durum iyi.Akciğer tutulumu olduğu için zor günler geçiriyor.Vatandaşlarımıza güvenilmemeli. ‘Hasta olmayacağım’ diyorsanız, ‘Ben gencim, rahat edeceğim’ diye düşünmesinler. “Aşı olmuyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu