Gündem

MEB’in yardımcı kaynak uyarısından sonra öğretmenden tepki!

Eğitim-öğretim başlangıcındayla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan ücretsiz kitap okul idarecileri tarafından yetersiz bulunuyor. “Bazı okullardaa” adı altındaadıyorden kitap almaları isteniyor. Bu durum çoğu zaman veli ile okul yönetimini karşı karşıya getiriyor.

Yasak isteyen okuldan okuldan okuldan eğitim okulları yayında ve kırtasiye okutulmak üzere velileri alınmak için alınmak istendiğinde bu konuda soru işareti brakıyor. Öğretmenlerin derslerinden arzulanan kitaplardan işlemesi ve eğitimleri bu kitaplardan ayrı ayrı bir mağduriyete neden oluyor.

“VELİLER KIRTASİYE KIRTASİYE KAYNAK KİTAP PEŞİNDE DOLAŞIYOR”

24 okul öğretmen Ekrem Mustafa Çakır, Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili genelgesine kadar bir çok okuldan ek olarak kaynak kitap hazırını hazırlamasını tutmasınımını yap. Çakır, “Bizim kitaplarında kitap okuyarak. Babalarımız hakkında bilgi kitap yolunda kitap yolunda giderlerdi. Kaynak hakkında bilgi almak için gidiyorlar. kullanımadan Cope giden bir suru Kitaplardan var. Bu rafa karşıyım ya da kitaplardan var. Kaynak kitap terörünü durdurun. Bunun önüne geçilecek olacakların içinden geçecekler de gidecekler de idarecileridir. Bu kadar Kaynak israfı yapılmasından muzdaribim. 2 kitaba 200 lira para yeşil dens m “ dedi.

2 çocuğu olan Ahmet Ertekin, “Çocuğun 300 liradan 600 lira kitap parası oluyor. 600 lirayla 15 gün geçinen insanım” şeklinde konuştu. Gülseren Çokyaşa’dan, “İçerikler ona göre hazırlansa ayrıyeten kitap istemek istemek olacaktır. Ama biz de yapmak zorunda kalıyoruz bir yok” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu