Gündem

Meteoroloji uyardı: 4 gün sürecek yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1 Ekim’e kadar hava ve sıcaklık tahminlerini yayınladı. Buna göre; İstanbul’da şu an 25 derece olan gündüz sıcaklığının 20 dereceye düşmesi bekleniyor. Geceleri sıcaklık 15 dereceye düşecek. Nemin azalması dikkat çekerken, yağışlar Çarşamba günü başlayacak ve 1 Ekim’e kadar devam edecek. Rüzgar ekim ayının ilk gününde kendini gösterecek.

İşte İstanbul için 4 günlük hava durumu tahmini:

28 Eylül: İstanbul’da yarın (Salı) yağış beklenmese de sıcaklık gündüz 23 derece, gece 16 derece. Nem oranı yüzde 51 ile 83 arasında. Rüzgar saatte 25 km hızla esmelidir.

29 Eylül: Çarşamba günü İstanbul’da şiddetli yağışlar başlayacak. Sıcaklık 16-21 derece arasında seyrederken, nemde hafif bir artış bekleniyor. Rüzgarın saatte 31 km hızla esmesi bekleniyor.

30 Eylül: İstanbul’da şiddetli yağışlar Perşembe günü etkisini göstermeye devam edecek. En yüksek sıcaklık 21 derece, en düşük sıcaklık 16 derece. Nem oranı yüzde 55-77 arasındadır. Rüzgar saatte 32 km hızla esmelidir.

1 Ekim: Ekim ayının ilk günü sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklık gündüz 20 derece, gece 15 derece. Nem oranı yüzde 64-78 arasındadır. Rüzgarın saatte 35 km hızla esmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu