Gündem

NASA çalışanı itiraf etmişti: Araştırdığı yunusla nasıl cinsel ilişkiye girdiğini anlattı

Margaret Howe Lovatt, 1960’ların başında NASA tarafından finanse edilen bir projenin parçası olarak yunus araştırmalarına başladı.

Araştırmanın amacı, yunusların beyinlerinin büyüklüğünü ölçerek birbirleriyle nasıl iletişim kurduklarını belirlemekti. Zaman zaman gündeme gelen bu araştırmada, Sputnik ve bazı uluslararası medya tekrar fark etti.

Margaret Howe Lovatt’ın anlatımıyla araştırmanın detayları…

Margaret Howe Lovatt, 1960’larda insanların yunuslarla güçlü bağlar kurabilmeleri için onlarla çok zaman geçirmelerine olanak tanıyan bir deneyin parçasıydı.

Karayipler’deki St Thomas adasında yunusları incelemeye başlayan bilim insanları, pek çok bilgiye ulaştı. Peter, Pamela ve Sissy adlı üç yunusun hareketlerini inceleyen bilim adamları, araştırmada oldukça ileri gittiler.

Ancak araştırmaya damgasını vuran şey, yunuslardan biriyle seks yapan araştırmacılardan Margaret Howe Lovatt’tı.

Margaret Howe Lovatt, BBC’ye verdiği bir röportajda yunuslardan biri olan Peter ile seks yaptığını itiraf etti. Lovatt, yunus balıklarıyla çok farklı bir bağ kurduklarını ve bu bağın yunus cephesinde giderek aşka dönüştüğünü söyledi. “Peter cinsel olarak bacaklarıma, ellerime ve ayaklarıma sürtünüyordu. Ben de buna izin verdim.‘ dedi.

Lovatt ve Peter arasındaki aşk, NASA programı bitirdiğinde sona erdi. NASA, yunus araştırmalarını rapor etmek için ekipleri değiştirdi ve ikilinin aşkı sona erdi.

Bilim adamları ise olayla ilgili ikiye bölündü. Bazı bilim adamları bunun etik olmadığını savunurken, bazı bilim adamları araştırma için gerekli olabileceği konusunda hemfikirdi.

Kaynak: Sputnik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu