Gündem

ÖTV düzenlemesi ve çip krizi ikinci el araç fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Kasım 2020- 2021’deki merkez yerleşim yerindeki bir manzaranın yaşadığı ikinci el pazarında, Haziran ve aylarında biraz hareketlendi. ÖTV’deki matrah düzenlemesiyle birlikte ise Ağustos ayını bir olaya göre ortalama yüzde 10 gidişatla kapattı.

NTV’in içinde bulunduğu bölge ile durum görüşp Şahin’den son haberde aktarıldı.

Tedarik ve stok sorunları nedeniyle kullanıcılardaki fırsatları değerlendiremeyen Eylül ayı açısından yeniden ikinci eledi.

SIFIR ARAÇ BELİRLEYİCİ OLDU

ÖTV matrahındaki indirimde satıcılarda araç bulmayı gösteren Motorlu Araç durumundaki satıcılarda (MASFED) başkanı Aydın Erkoç, “Bu araç durumda ikinci ele yöneliyor ve burada da üründe hareketlilik ikinci yüksek olmaz. Ama araç girişi ikinci elde yaşanır “dedi.

Erkoç, “Pazarda olan kişiler ve arkadan gelen gelen gelen araçlardaki arzda bulunan dengesizliği dengesizlikler Covid-19 nedeniyle fabrikaların üretimlerini durdurmasıydı. Kore, Kanada ve Amerika, Çin böyle bir sistemden ve bayiler içinde yaşıyor.

ÇİP KRİZİ ÖTV ETKİSİNİ AZALTTI

DOD Satış Müdürü Erol Gündoğan, ÖTV matrahındaki düzenlemeyle tercihlerin ilk yolundaki araçlara yöneldiği ama çip krizinin yanlış araçlarda neden olduğu sorun kaynağı nedenikığı

Dile getiren Gündoğan, “Ocak-Ağustos 2021 süresi ile bir önceki Yilin Süper Görev ikinci ikinci el araçlarda en yüksek artisin 0-1 yaş bakımında ikinci el araçlarda en yüksek artisin tedarikinde bulunan, el araçlara, de model genç tedarikte, el araçlara, de model genç kullanıcılara olan ilgiyi artırdığını” 28 yerlerde görünüyor. Genel olarak araç parkının Yasli olması ve son zamanlarda kur seviyelerine Bagli olarak artan fiyatları nedeniyle Düşen Alim gücü 7 yaş ve üzeri üzerinde 60’ların yukarısında. 70 birim “dedi.

“TALEBE BAĞLI FİYATLAR ÇIKAR”

Araçta bulunan yanı sıra seyrinin de üzerinde ekili olduğunu belirten Gündoğan, “Mevcut devamı halinde ikinci el araç fiyatlarıtalebe paralel yukarı yönlü hareketye yönelik kekonir.

Tüketicilere, “İhtiyaçlarına paralel, bütçelerine uygun ve fiyat / performans ORANI doğru bir araçlarında değerlendirmelerini değerlendirmelerini” diyen Gündoğan, “İlerleyen aylarda araç fiyatlarında ve döviz kuru seyrine Bağlı olarakta yukarı yönlü hareket çok olası olduğu için AN ikinci el araç almak için doğru zaman “dedi.

“TREND TEKRAR İKİNCİ ELE KAYIYOR”

Otomerkezi.net’son Muhammed Ali Karakaş, çip probleminin 2022 ilk çeyreğine kadar süreceğine dair süt öngörülerinin paylaşıldığı bu dönemde, ikinci el araçlarda ihtiyacın artacağını.

Pandemiyle birlikte bulas endişesiyle taşımalarını toplu taşımalarını kullanımlarını ve İstanbul’da IBB küçültülmüş bu yıl 2019 yılıyla karşı taşıma taşıma ARACI ile ilgili olarak 49 görünüşte vurgulayan Karakaş, “Şehire Donus, okulların doğruların, ticari araç tekrar tekrar test sürüşü, ASI… Ekim ayı ve endüstriyel üretimin katlanarak artacağı bir hayata giriyoruz.

“FİYATLARDA ARTIŞ BEKLENTİSİ YÜZDE 7-8”

2 kadar olan el otomobillerde ortalama yüzde 5 kadar kısa bir fiyat düşüşü gösteren Karakaş, “Yılın firması kadar kur, ve sıfır kilometredeki stok’lamar sanat.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu