Gündem

Pınar Gültekin’in babası: “6 mahkemedir boşuna geliyoruz”

Muğla’da Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin davanın altıncı duruşması; Muğla’da üçüncü ağır ceza mahkemesi görülüyor. Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, mahkemede ifade verdi. “6 yıldır boş yere mahkemeye çıktık. Sonuçta deliller ortada. Umudumuz bu suça bulaşan herkesin cezalandırılması.” dedi.

Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin davada daha önce; Cinayet zanlısı Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan hakkında “delilleri yok etmek” suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

“TEK UMUTUMUZ”

Anka’nın haberine göre Esma Turan, Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, duruşma öncesi Muğla mahkemesinde ifade verdi. Gültekin, şunları kaydetti:

“Katilin yalnız olmadığını hep söyledik. Esasında söylediklerimiz yaşandı. Kanıtlar ortada. Katilin annesinin izmaritleri ve iş ortaklarının izmaritleri ne yazık ki Pınar Gültekin’in bulunduğu fıçıda bulundu. Sadece cinayete karışmadık, cinayete de fiilen katıldık.Geleceğiz bakacağız.Bu delili mahkemeye sunduk zaten.Bugün dava birleşecek.Zaten söyledik. Başta 6 mahkeme boşuna uğraştık sonuçta deliller ortada. Temennimiz şu ki “Bu suça ortak olan herkes cezalandırılsın. O bizim tek umudumuz. Mahkemeden istediğimiz o.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu