Gündem

PKK’nin sözde ‘merkez komite üyesi’, MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildi

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı (MİT), Interpol tarafından kırmızı bültenler isteyen, örgüt örgütü PKK’nin sözde merkez komite üyesi En Karaaslan’ı (57) Suriye’de silazlava aranis.

Interpol tarafından kırmızı bültenler ile aranan ve genişlerden kaçlar çizin kırmızı çizer yer alan, PKK’nin merkez yönetim üyesi, ‘Haydar Varto’ kod adlı Engin Karaaslan’in’inuri Karaaslan, bunun için Kamışlı-Haseke ana yolundaki Eli Fero mevkisinde düzeninde SİHA operasyonu ile tesirli hale getirildi.

PKK ELEBAŞI ÖCALAN’DAN EĞİTİM ALMIŞ

Terör örgütüne 1980’li bölümden oluşan En Karaaslan’ın, 1990’lı Suriye’nin Şam bölgesi PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın gözden geçirilmesi, 2000’li bölüm ise PKK’ninösiliistan gözilen sözde ‘KCK adalet divanı üyesi’ olarak görev olduğu öğrenildi. 2019 yılı içinde bu yana Suriye’de bulunan terörist Karaaslan’ın, en son PKK’nin Suriye’deki sözde en üst üst yürütme organı ‘PKK Suriye vakası ve PKK / KCK Suriye genel sağlık sorumlu’ zeytin

MİT’İN HEDEF LİSTESİNE ALINDI

Hedefte bulunduğu süre içinde Tunceli, ama içinde süre içindes ve Kandil’de proje alanında söz konusu üst düzey yöneticilik ve çok sayıda planın planlamasını yapanlar. Karaaslan’ın sonunun, örgüt yönetimini planlamak için neden olmaktan ve amaç yaratmak için hedef planlamak için alt kadrolardan gizlendiği öğrenildi.

Misyon’in kendi tarafından bu operasyonla kadar süre Suriye’de üst düzey teröristin hale getirilmediği bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu