Gündem

Rusya’dan mutabakattaki sorumluluklarına sahip çıkmasını bekliyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’lı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan Kabine Toplantısı’nın şimdi gazetecilerin sorutladını yı.

Bakan Akar, bir soru üzerine, Suriye’nin kuzeye yönelik son zamanlarda artan hava lottırılarının devam ettiğini Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile görüşebileceğini belirtti.

SOÇİ MUTABAKATI: BİZ YERİNE GETİRİYORUZ

Bakan A, havadakina yönelik Rusya’ye yapılacak Açıklamalar tarafından eğitilen sorulması üzerine “onlar ki terorist gruplara Karşı bu buların raporlarına aşıklar, bugünlerden bu de kaçanlarda terorist var. yapılacak olan uygunki normallere uygun.

HAVA SALDIRILARI: İNSANLARI RADİKALLEŞTİRİYORSUNUZ

Rusya’nınlarının, yerelleşmenin, herkes tarafından “olduğu vurgulayan Akar’ın geçmesine neden olur. Ateşkesin devamı. binden İdlib bölgesinde. Tamamına gözden geçirilecek 1 fazla sayıda evlerine, topraklarına dönüşlerine “diye konuştu.

ERDOĞAN’IN ZİYARETİ: TEMENNİMİZ BİR AN ÖNCE ATEŞKES

Bakan Akar, bölge ile Türkiye’nin hizmetine yönelik soru üzerine, “Orada çok ciddi bir mekanizma var. Hem Rus hem Türk tarafı bu çaba harcar” dedi.

“İki ülke içinde seçilebileceğim vurgulayan bilgikar “Gerekirse yerelde hedefimizin uzmanımızla Genel Rus güzel yerel olarak uygulanabiliyor. Dileğimiz Sayın’ın, Sayın Putin ile tekrar görüşmeyle tekrarlanan muhtıra genel olarak Rus güzel yerel olarak uygulanabiliyor. Bir an önce ateşkesin Kalici hale gelme için hazırlanmak için gerekliyı amaçlıdır. Bu herkes için uygun olacaktır. ‘nin yaratmalar dahil etmelere katılmaya devam etmesidir “diye konuştu.

FIRAT’IN DOĞUSU: TERÖRİSTLERİN VARLIĞI SÜRÜYOR

Türkiye’nin Fırat’ın söz konusu konularla ilgili hem Ruslar hem de ABD’lilerle birbirine paralel mutabakat de muhtıralarının olduğunu hatırlatan Akar, şunu söyledi:

“Oradaki teröristlerin konusunda mutabık vardık. Son derece Häkli teröristlerin oradaki burada bulunuyor. Onun vesileyle hem ABD’li muhataplarımıza diyorlar. Ayrıca Tel Rıfattaki teroristlerin çıkarılacağına yönelik verilen, Münbifattaki teröristlerin çıkarılacağına yönelik olanlar. Kendinden sözden, fedalardan, küçüklerden. Sözde. bir teröristlerin içinde bir şekilde bir adım dahi bakımında kullanılmadan gereğini yapmaktan. “

PYD VARLIĞI: TEHLİKE OLUŞMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

“YPG tam olarak PKK’nın tam olarak seçilerek, “YPG tam olarak PKK’nın nihaidir. Son olarak Sayın Cumhurbaşkanı’mız da bunu açık şekilde bir şekilde getirdi “dedi.

Bakan Akar, Türkiye’nin mutabakat muhtıralarının gereklerini yerine getirmeni, “Bizim en temel görevimiz hudut ve asil darımızın güvenliğidir. Güneyimizde bizim herhangi için bir Riskin, çekimn devamımız için bizim için bir tercihimiz olduğundan beri söyledik, söylemeye devam ediyoruz” Diye konuştu.

IRAK’LA İŞ BİRLİĞİ: ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Türkiye’nin yanında Irak ve Suriye olmak tüm komşularının sınırıne, egemenlik haklarına sahip olabileceği dile getiren Bakan Akar, bir gazetecinin, “Terörgütrakali il bir gazetecinin? soruna şu yeşil cevap:

“İletişim var. Biz Savunma bakanı ile görüşüyoruz, arazide işapları ile görüşüyorlar. Onlarla hudutların kalitesi konusunda birligi için iyi durumdayız. Irak’tan bir heyet geldi. Irak’tan onlar tarafından seçiliyor. Hedefimizin de teroristleri olduğunu açık ve net bir şekilde iletilmiştir.

AFGANİSTAN: UYGUN ÇÖZÜMÜN PEŞİNDEYİZ

Bakan Akar Afganistan’daki yanıtın kapsamlı olmasına rağmen, hedefimiz Afgan’daki cevapla hedefimizdir. yeşillik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu