Gündem

Sezer Öztürk’ün karıştığı iddia edilen olayda yeni gelişme

Eski futbolcu Sezer Öztürk’ün çıktığı arbedede gözaltına alınan Öztürk’ün şoförü Abdullah M. ile olaya tanık olan Veli Ö.’nün 1 kişinin ölümü, 1 kişinin de yaralanmasıyla ilgili savcılık ifadeleri, Beşiktaş ve Fenerbahçe’de oynayan ve takım arkadaşları ortaya çıktı. . Şüpheli Abdullah M. cinayet sırasında olay yerinde olmadığını iddia etti.

‘ETKİNLİK SIRASINDA ORADA DEĞİLDİM’

Olaydan bir gün sonra 20 Eylül’de teslim olan Abdullah M., savcılığa verdiği ifadede suçlamayı kabul etmediğini belirterek, “Halil İbrahim Scholten cinayetiyle ilgim yok. Sezer Öztürk’ü tanıyorum. çünkü 7 yıldır özel şoför olarak çalışıyorum.Kaza saatinde orada değildim.Kaza tarihinden emin olmasam da, etrafta Sezer Öztürk’ün oğlu İsmail Öztürk tarafından arandım. 17.00 Babası, Sezer Öztürk’ün tanımadığımız biriyle kavga ettiğini söyledi, ben de Sezer Öztürk’ün Paşaköy’deki evine gittim, aracımla çıktım.Yolda jandarma ekiplerini yolda gördüm ve gittim. ikametgahıma geri dön” diye öğrendi.

Kaza anında Sezer Öztürk’ü görmediğini iddia eden zanlı Abdullah M., “Kazaya herhangi bir katılımım olmadığı gibi tecrübeye dayalı bir bilgim de yok. Sezer Öztürk’ü telefonla aradım ama ulaşamadım. İyileşmem biraz zaman aldı ve ertesi gün jandarmaya kendi isteğimle teslim oldum” dedi.

TUTUKLANMIŞ

Savcılık, zanlıyı “kasten adam öldürmek” suçlamasıyla hakime sevk etti. Şüphelinin kaza tarihinde evde olduğu, telefonda ne olduğunu öğrenmek için Öztürk’ün evine gittiği ve hakkındaki suçlamayı kabul etmediği öğrenildi. Yargıç şüpheli “Kasıtlı öldürme” Suçtan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tanık olarak dinlenen Veli Ö.’nin, kazada hayatını kaybeden Halil İbrahim Scholten’in torunu olduğunu söylediği ve Haydar G., Sezer S., Duran G. ve Sezgin Y’yi de tanıdığı öğrenildi. kazaya kim katıldı. Söz konusu kişilerle piknik yapmak için üç araçla Paşaköy’e Mahallesi’ne gittiklerini kaydetti.

“ADAM ARABADA AİLEM OLDUĞUNU SÖYLEYSE KIZIMIZ DİNLEMEZ”

Halil İbrahim Scholten’in kullandığı otomobilin önde olduğunu söyleyen Tanık Veli Ö., Suriyelilere yol tarifi verirken Alman plakalı gri ve siyah araçların yollarını sorduklarını belirterek, “Halil İbrahim, biraz inatçı davrandı. Alman plakalı aracın sürücüsüne “Bekle ben yolu açayım.” dedi. Araç beş dakikadan fazla bekledi, yanımıza geldi ve tekrar sordu. Halil İbrahim tartıştı ve yumruk attı. adam ‘arabada ailem var’ demesine rağmen gençlerimiz dinlemedi Halil İbrahim’in ağabeyi Duran G. sandalyeyi arabaya attı. Araba iskeleti adamın kafasına. renkli araç tabancasını çıkarıp havaya ateş etti” dedi.

”ŞİKAYET EDİYORUM”

Tanık Veli Ö. “Sezer G. ayağına takılıp adamı yere düşürdü ve elinden silahı aldı. Siyah araçtaki adam yere düştükten sonra arabaya giderek başka bir silah aldı ama ateş etmedi. diğer elinde de bıçak vardı, bıçağı sağa sola sallamaya başladı. Her şey birdenbire durdu, bizimki de. Arabaya bindi ve kaçtı. Silahlı adam ve ben ona dedim ki: “Sen cahilsin, çocuğu dövüyorsun. Dediklerine kafayı takıyorsun. Adamlarımız nerede diye sordular, korkudan dedim. Adamlar adresimi söyleyince hızla yanımdan uzaklaştılar. Sonra Haydar G. Geri geldi ve beni aldı ve dedi. bıçaklandı Halil İbrahim’in vurulmasıyla ilgili tek bildiğim bu. Ben davacıyım ve şikayetçiyim‘ dediği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu