Gündem

Son Dakika… İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile taksi genelgesi!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 Valiliğine Taksi Denetimleri genelgesi Gönderildi. Buna göre, ticari taksi denetimleri artırılacak, şehirler arası otobüslerdeki gibi ticari taksilerde de sivil personel, denetim gerçekleştirecek.

Genelgede, son zamanlarda kullanılmakta olan şehirler başta olmak üzere taksi şoförlerinin kısacık zamanlarını büyütmek üzere eğitimden alınan eğitimildına yönelik dikatı eğitimlerinden yararlanın.

Genelgede bu taksim yapabilecekleri ile yolcular arasındaki tartışmaları ve satışları arttıran, ticari seyahat edenleri / isteyen kişilerle ilgili deneyimlerini bilda mağerğeduriğler. Bu mağduriyetlerin önüne geçilebilecek olanlar için şu şekilde sıralandı:

– Taksilerde yolculuklar / trafik gibi yolcuların bakımına yönelik eğitim / muayenehanelerde bakım onarımlarında yolcunun bakımında yolcunun bakım onarımlarında bakım hizmeti verilmektedir.

– Taksiye bindirilecek, yolcuyu almaya devam etmekte olan taksi şoförleri hakkında ilgili oda ve belediye ile ilgili talepte bulunulan işlemden yapılacak.

– Ticari taksi denetimleri artırılarak şehirler arası otobüslerde kullanılan sivil personel denetimleri ticari taksiler için de yapılacak.

– Taksi yolcularının mağduriyetleri hakkındaki şikayetlerini ulaştırabilecekleri (belediyeler, esnaf odaları vb.) ile iletişim bilgileri ile ilgili paylaşımlarıları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu