Gündem

Trabzon uçağında taciz! Hapis istemiyle dava açıldı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Trabzon’a hareket eden uçakta bulunan 23 yaşındaki üniversite öğrencisi EK, elektrik mühendisi KK’nin tacizine uğradığı için şikayetçi oldu. Uçakta nakledilmek isteyen genç kadın, ilk olarak Trabzon’a vardığında şikayette bulundu. EK, uçakta yaşadıklarını polise anlattı.

Habertürk’ten Enis Yıldırım’ın haberine göre; Bursa’da üniversite öğrencisi olan EK, tatilini İstanbul’da geçirmek için memleketi Trabzon’a gitmek istedi. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçağa binen EK, yanında oturan yolcunun kendisini eliyle taciz ettiğini söyledi.

Şüphelinin ilk uyarısını dikkate almadığını ve tacize devam ettiğini belirten EK, “Bunun üzerine tekrar elini çekti. Hemen uçak ekibine durumu anlattım ve uyarı verildikten sonra koltuğum değiştirildi. Bu sırada uçak Trabzon’a indi. Polis geldi şikayette bulundum” dedi.

SAVCI CEZAEVİNDE BİR MÜHENDİS İSTEDİ

İstanbul’da yaşamayı öğrenen elektrik mühendisi KK, hakkındaki iddiaları yalanladı. Soruşturmaların sonunda savcı, hazırladığı iddianameyi asliye ceza mahkemesine gönderdi. Savcı, KK’nin “taciz yoluyla cinsel saldırı” suçundan yargılanmasını istedi. Asliye ceza mahkemesi hakimi huzuruna çıkacak olan KK’nin 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu