Gündem

Yasin Şahin, 2016’dan beri kayıp: ‘Şu an kimse aramıyor Yasin’i’

4 Nisan 2016 tarihinde Konya ili Akören ilçesine bağlı Belkuyu semtinde. 6 yaşındaki Yasin, evlerinin önünde oyun oynarken kayboldu, hala bulunamadı. AFAD ve jandarma ekipleri Yasin’den görevi devraldı ancak o tarihten bu yana herhangi bir gelişme olmadı. Yasin’i aramak için özel bir ekip kurulmasına rağmen bir sonuç alınamadığını belirten Yavuz Şahin, Yasin’in kaybolmadığını, kaçırıldığını belirterek, “Yüzümüze her yeri kapattılar. Biz alamadık. bir sonuca varmak. Şu anda kimse Yasin’i aramıyor.

‘TÜRKİYE’NİN KAYIP ÇOCUKLARI’

Cumhuriyet, “Türkiye’nin Kayıp Çocukları” Başlıklı araştırma haber dizisinde, çocukları kaybolan ve yıllardır bulunamayan dört ayrı ailenin hayatlarına ışık tuttu.

2016 yılında Konya’da bebeği evinin önünde kaybolan Yavuz Şahin, 5 yıldır oğlunu arıyor.

Şu anda herhangi bir arama çalışmasının yapılmadığını ve oğlunun kaçırıldığını belirten Baba Yavuz Şahin, yaşadıkları ihmal ve yargılamanın devam ettiğini ileri sürdü. Cumhuriyet.com.tr’den Nazlı Demir, Sinem’e anlattı.

“BİRİ ARIYORSA GİDME İMKANLARI YOK”

Yasin nerede ve nasıl kayboldu?

“Yasin’in genellikle evdekilerle bağları vardı. Biri aradığında gitmenin bir yolu yoktu. Nisan 2016’da 6.5 yaşında vefat etti. Sabah eve geldi, eve geldi, köy evinin önünde kayboldu. Sonra kimse onu görmedi ».

Araştırma çabalarında herhangi bir ilerleme oldu mu?

“Görgü tanığı yok. Burası bir köy olduğu için kamera yok. Jandarmaya haber verildi. Biraz araştırma yaptılar, birçok insan geldi. 28 gün boyunca dağı aradılar. O zaman ‘oğlumun dışarı çıkma şansı yok’ dedim. Yüzde yüz bu çocuğu buradan çıkardı. Köyde bunu yapacak kimse yok. Bunu bir yabancı yaptı. Şüpheler var, husumet içinde olduğumuz bir kişi oğlumun o gün ne giydiğini anlattı. jandarmaya söyledim. Başka kimseyle sorunum yok. Mümkün?”

” İSTİYORLARSA 24 SAAT İÇERİSİNDE BU NUMARAYA ULAŞMAZLAR ”

Araştırma nasıl gidiyor? Yasin’in arayışı devam ediyor mu?

“Her şeyi yüzümüze kapattılar. Bir sonuca varamadık. Şu anda kimse Yasin’i aramıyor. 6 ay aradılar ve bıraktılar. Bu davayı çözmezlerse kim yaptıysa ‘Ben yaptım kimse bulamadı’ diyecek ve bir cesaret daha alacak. Bu ülkede bunun sonu yok. O kadar çok haksızlık var ki. Bakma, bakma. Nasıl olduğunu anlamıyorum. İsterlerse zekamız 24 saatte bu soruna ulaşamaz. Ama yapmıyorlar.”

ÇOCUKLARIN KAYBI DURUMUNDA NE YAPILMALI?

  • Çocuğunuzun arkadaşlarının kim olduğunu öğrenin.
  • Çocuğunuzdan ev adresinizi ve telefon numaralarınızı ezberlemesini isteyin.
  • Çocuğunuzun vücudundaki işaretleri bilin.
  • Çocuğunuza yabancılardan yiyecek ve içecek almamasını ve arabaya binmemesini öğretin.
  • Çocuğunuza özel bilgileri veya fotoğrafları başkalarıyla paylaşmamasını öğretin.
  • Çocuğunuza karşı önyargılı ve tepkisel olmayın. Diyalog içinde olmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu