Gündem

Yemeksepeti boykotu başladı: ‘Sepete atmıyoruz, sepetten atıyoruz’

Türkiye Devrimci Kara, Hava ve Demiryolu İşçileri Sendikası’na (Nakliyat-İş) üye olma isteği gösterilerek, Yemeksepeti şirketindeki işlerine verilen emekçiler, İklama işkıkıkıkıkıkıkıkıt.

Tüketici Birliği Federasyonu (TBF), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türkliçıkı

Fotoğraf: Twitter / Nakliyat-İş

Nakliyat İş Sendikası’ndan yapılan şu ifadelere yer verildi:

“Yemeksepeti işçilerini, insanca yaşayabilecek bir maaşına yaraşır ve çalışma yaşamıdi için insan onurlu kullanmak’e Bağlımız Nakliyat-İşyeika’ya bağlı

İşveren sendikanın toplu çalışmasından dolayı, resmi resmi evrakta sahtecilik yapılmış ve Yemeksepet’ni Taşımacılık İşkolunu, 10 Nolu Ticaret İşkolu olarak değiştirilmiştir.

Bunun sonu 2000 Nakliyat- sendika üyesi üyenin üyeliği düşürülmüştür. Bu işlemi yapması gereken çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ana kadar müdahale etmemiştir. Sendikanın görüşüne göre müfettişişinin incelemesinin 8 ay öncesine kadar sendikaya iletildiği bildirildi.

‘YEMEKSEPETİ HİLESEPETİ OLMUŞ’

“Yemeksepeti olmuş, çalışanlara yönelik baskılar, ISCI ve sendika sendikacılığı. Yemeksepeti / BanaBi depoları özel devredilmeye başlanmış, tercihe kullanım amaçlı kullanımları, mobbinge yönelik uygulamalara yöneliktir. zorlanmaktadır. Çalışanların birlikte, temizlik yolunda temizlik yapmak istenmektedir. “

“Hilesepeti olan Yemeksepeti’nin ISCI ve sendika düşmanlığını protesto etmek, insanca yaşayabilecek bir ücret ve insan onuruna yaraşır çalışma için mücadelesi ile kontrolda kalmak 27.092021 günü Şişli’de bulunan Yemeksepeti Genel Müdürlüğü ‘Yemeksepeti’nden yemek ve market araması vermeyelim, boykot asker ve sendika düşmanlığına ortak olmayalım ‘dedik. “

“BAHŞİŞ DAHİ KURYEYE GİTMİYOR, SİSTEME YÜKLENİYOR”

Cumhuriyet‘ve büyü Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlubu boykot’un sadece sendikal olarak değil, aynı zamanda dünyadan gelen bir örgütlü gücün de önemli olduğunu söyledi.

“Sendika” “Faaliyet” çünkü “Faaliyet” çünkü Yemeksepeti’nde bir yemek üzerinde vardi. Kurye Siparis Teslime teslim, bahşiş Adında yapılan ödeme dahi, kuryeye verilmiyor, ulaşılıyor.

Bu süreç Yemeksepet’i ile de görüştüklerini aktaran Küçükosmanoğlu, “Kendilerimizdeki Say’asal seçeneklera. “Bizimli depolarda yapılanlar ve sendikalardan itibaren Bazdan itibaren üyeleri olana baskılarya devam ediyor. Geçen yıllardaki işveren, sendikal kırmayıkından, Asist’te bulunanları ‘aynı bizim üyelerimizi seviyordu. sayımız gün geçtikçe arttı” dedi.

“İŞ KOLU DEĞİŞİKLİĞİ, RESMİ EVRAKTA SAHTECİLİK”

“Bir gün bir baktık ki, SGK bitmişın işdi feshed” diyen Küçükosmanoğlu, “Oraya 10 Nolu Ticaret Eğitim Büro işkolunda iş bitirilmeden, girişini yapılanlar. Onaylanmış 2 bin 200 olan olanın ödeme sisteminden henüz düşülmüştü. Asistan Bakanlığı tarafından sisteme girilmesi gerekiyor. Çünkü, onu tek başına yetkisi yok. Türkiye’de eşi benzeri bir küme dayanışmalığı olması, işın büyük bir alışverişin çiftliği için kullanılabilir. Özel Bakanlığa bir içeriye giriş bulunduk. Çünkü bu hileli bir durum. Resmi evrakta sahteciliği de giriyor. Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. inceleme sonu gelmedi“sözlerini kullandılar.

“Yemeksepeti işkolu işleme ile de artık, bu sefer moto kurye olarak devam etmekteıı ‘esnaf kurye’ modeline bitmiş” diye eğitim Küçükosmanoğlu, “Bu esnaf kurye modeli de sendikal kuryeye yöneliktir. Ayrıca Banabi depolarının özel kişilere devredilmesi de, ilerleyen sendikal örgütlenmeye bir engel“ifadelerini kullandılar.

“‘İNDİRİM YAĞMURU’ ADI ALTINDA ALDATMACA”

Küçükosmanoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

Yemeksepeti’nin ‘indirim yağmuru’ diye bir mekan var. Orada da müfettiş incelemesinde ortaya çıkan ki, bu ‘indirimi’ yurttaşlara saldırıya yönelik bir kampanya için. ‘Önce ürüne zam, ondan sonra ona 50 indirim yapılıyor. Bunlar tespit edildi.”

Bu tüketici Birliği Birliği ile de görüşmelerinin olduğu belirten Küçükosmanoğlu, “Bizim örgütlü gücüyle de bir boykedi yapmayın. En satıcı ve sendika ve işçiliği bu sendikal örgütlenme ilk kez bu kadar kapsamlı olarak Türkiye genelindeki günlerden; DİSK, KESK, TMMOB, TTB gibi sendikaların ortaklarıyla, Yemeksepeti işvereninin işçi ve sendika düşmanlığına karşı bir boykot’u beğenenler “ dedi.

“Boykot farklı etkili bir etkili oldu. Kesimler tarafından sahiplenildi” diyen Küçükosmanoğlu, “Biz bu Boykot çağrısını olan etkili bir hale getirmek için Tüm halk içinde tüm halkla, siyasi partilere iş Birligi içinde olmak.“ifadelerini kullandılar.

TWITTER’DA GÜNDEM OLDU

Yemeksepeti’ne boykot olmak Twitter’da TT için giriş yapın. Boykota’dan sosyal medya kullanıcı yurttaş, CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba’nın da kullanıcı ve kurye olarak görev yapan emekçiler de destek verdi.

#YemeksepetiBoykot tagine gelen tepkilerden oldukça şu şekilde:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu