Gündem

Yerde bulduğu 70 bin lira değerindeki altınları sahibine teslim etti

Kentte yaşayan Cesim Karakurt, Ağrı Valiliği Basın Müşaviri Hasan Çağrı Eraslan ile yeğeni Aysel Eraslan’ı salona almak için oluşturulan araç konvoyu ile Abide Mahallesi’ndeki evlerine gitti. düğünün nerede yapılacağı.

Yakınları gelini evden çıkarmak için hazırlık yaparken Karakurt binanın önünde yerde mücevher buldu.

Mücevherleri çevresindeki insanlardan bulduğunu iddia eden ve ilk etapta sahibini bulamayan Karakurt, yüzük ve bileziklerden oluşan takıların evin komşusu Murat Aslan’ın annesine ait olduğunu öğrendi.

Aileye haber veren ve onu düğün salonuna davet eden Karakurt, Murat Aslan’a 2 adet bileklik ve bir yüzük verdi.

Cesim Karakurt mikrofonu alarak davetlilere seslenerek, yerde bulduğu mücevherlerin sahibini bulmak için dua ettiğini ve duasının kabul olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Altını sahibine teslim ettiğini ve çok huzurlu olduğunu belirten Karakurt, şunları kaydetti:

“Gelinimizi almaya giderken bir şeye şahit oldum. Yerde bir emanet buldum. Bileklik ve yüzük vardı. ‘Sahipleri varsa beni bulsunlar’ dedim. “Allah’ım bana bu mülkün sahibini göster” diye dua ettim.

Kendisine altınları veren Karakurt’a sarılarak teşekkür eden Murat Aslan, çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

DOWN SENDROMLU BİR ÇOCUK TEDAVİSİNİ PENCEREDEN BAŞLATTI

Komşunun kızının köşkte düğünü olduğunu, annesinin mutfak tezgahına iki bilezik ve yüzük bıraktığını ve başka şeylerle ilgilendiğini belirten Aslan, şöyle konuştu:

“Evde Down sendromlu bir kardeşimiz var. Annem şu anda çamaşır makinesine bakmak için banyoya gidiyor ve ağabeyim bu altınları camdan aşağı atıyor. Bina kapıcısı görüyor ama altın olduğunu bilmiyor. Daha sonra gelini almaya gelen Cesim kardeşimiz altını bulur.Gelin kadının babasına “Sahiplerini bulursan bana gelsinler” der. Annem mutfak tezgahında bilezik olmadığını görünce anlattı bize durumu babasına anlattığımızda Cesim kardeşimize durumu önceden anlattığını öğrendik Allah razı olsun Altının değeri 70 bin lira civarında. Böyle insanların olması bizi mutlu etti.”

Ağrı Sayan Belediye Başkanı Savcı, Eraslan çiftinin nikahını düğünde kutlarken, Vali Osman Varol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir ve Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül katıldı.

Evlilik cüzdanını geline teslim ederek çifte mutluluklar dileyen Varol, evliliğin önemini her zaman dile getirdiklerini ve ailenin toplumun temeli olduğunu dile getirdi.

Ailedeki kültür ve törenin aile ile geleceğe taşınabileceğini vurgulayan Varol, “Bu geleneği ve kültürü yaşatacak bu gücü başka hiçbir yerde bulamazsınız. Bu nedenle aile kavramını yaşatmalıyız. Dileriz. bu genç çifte mutlu bir ömür. Konuşmamı bitirmeden önce Cumhurbaşkanımızın tavsiyesini hatırlatmak isterim. Milletimizin bekası için en az 3 torun bekliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu