Gündem

Yoğun bakımdaki Covid-19 hastası genç imamdan aşı çağrısı

Talas ilçesinde bir camide imam olarak görev yapan 27 yaşındaki Hamza Özdemir, 4 günü yoğun bakımda olmak üzere 13 gündür hastanede tedavi görüyor.

Oksijen maskesiyle nefes almaya çalışan ve konuşmakta güçlük çeken Özdemir, askerin veda törenine dua etmek için davet edildiğini ve virüsü buradan kaptığını düşündüğünü söyledi.

Çeşitli nedenlerle aşılamayı ertelediğini ifade eden Özdemir, ailesindeki diğer aşılı bireylerin de hastalığı evde orta düzeyde atlattığını söyledi.

“DEVLET BİR ŞEY BİLİYOR”

Covid-19’un insanlara ayrımcılık yapmadığına dikkat çeken Özdemir, “Burada çok büyük azap çekiyorum. Kimse küçüğüm ya da yaşlıyım demesin aşı olun. Devlet hiç aşı olun demiyor. devlet biliyor devletimize güvensinler bu yatağı boşuna işgal ediyorum şu an ihtiyacı olanlar var ameliyat olması gerekenler var tedavileri gecikiyor allah devletimizden bu hastanelerden razı olsun al bu yükü, ya bunlar olmasaydı. Daha kötü şeyler var yan koğuşlarda uyuyanlar var, durumları benden beter. Ders alsınlar. “Gençlerine güvenip düşünmesinler. aşının yan etkileri olduğunu söyledi. Milyonlarca insan aşı oluyor, hepsinin yan etkisi olmayacak” ifadelerini kullandı.

Nefes almanın kıymetinin bilinmesi gerektiğini ve şu anda makineler sayesinde nefes almaya çalıştığını söyleyen Özdemir, “Bu hastalık herkesin kapısına gelecek, kaçış yok. Gripten kurtulmak için herkes aşı olmalı. üşüyorum Bak, halime bak, benden ders alsınlar, aşılarını yapsınlar. İşten halsizim. “Erteledim. Türk aşısını bekledim ama kısmet olmadı. Beklemesinler, en az iki doz aşı yaptırsınlar” dedi.

“BİR GÜN BİLE ERTELEMEYİN”

Yoğun bakım uzmanı Dr. Recep Civan Yüksel, kronik bir hastalığı olmayan Özdemir’in genç yaşına rağmen zor günler geçirdiğini söyledi.

Özdemir’in yaşam mücadelesi verdiğini kaydeden Yüksel, şunları söyledi:

“Genç hastalarımız böyle çok, ortak noktaları çeşitli nedenlerle aşı yaptırmamış olmaları. ‘Gençim kronik hastalığım yok’ demesinler. Bir gün geciktirilmemeli. Bir gün. Gecikme bir hayata mal olabilir. Bir aşı günü bir ömürdür. Bir gün beklemeden aşı olun Uygun olan herkes aşı olmalıdır. İkinci dozu olanlar üçüncü dozu yaptırmalıdır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu