Magazin

8 dakikada 10 şırdan yedi, çeyrek altın kazandı

Esenyurt’ta bir restoran, müşterilerinden gelenlerden ısrarlar doğrultusunda “Şırdan yemesi” yarışma düzenlendi. Sosyal medya hesabından yarışmacı, kendini duyuran Remzi Öztürk, mesajında ​​yer aldı. 10 dakika içinde olacak Öztürk, 30 dakika içinde bitmiş olan altın kazanın geleceğini duyurdu.

Kıyasıya rekabetin içinde olduğu yarışmada Muhammed Kaya adlı genç 10 şırdanı 8’i yiyerek birinci oldu. Kaya, kazananken “10 dens daha olsa yerim”Demesi şaşkınlıkla karşılandı.

“BİR OTURUŞTA 20 TANE YERİM”

8’den 10 şırdan yiyerek birinci olan Muhammed Kaya, “zor oldu seviyor benim için imkansız değil. Zaten antrenmanlıyım dün gece de gelip biraz yedim. Bir 10 tane daha gömerdim. Çeyrek altın hediyemizi de çok mutluyum. Şırdanı daha öncede yiyordum. Adana yemeği ancak bir Sinoplu olarak ben de çok seviyorum. Bir oturuşta 20 tane yerim” dedi.

“GÜNDE 200-250 ADET SATIYORUZ”

Restoran sahibi Remzi Öztürk, şırdana olan ilgiyi belirtirerek, “Şırdan Dolması yöresi bir yemek olduğu için bizde İstanbul’a tanıtmak istedik. Şırdan, kuzunun bölgesinde etli pirinç ile dolguarak yapılıyor. Gelen bize şırdan yarışma gibi bir öneride bulundular. hoş geldi’den bizim kulağımıza. Yapacağımızı duyurunca çok sayıda üretilen sarf malzemeleri. Ancak 10 kişilik bir üyeden. 30’dan 10’da elimizdeki altın hediyedir. Şırdan dolmasına çok yoğun talep var. Günde 200-300 adet sattığımız oluyor“Diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu