Magazin

Altın Portakal’da film gösterimleri açık havada yapılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 2-9 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek festival, yılın en yeni ve en çok beklenen filmlerini izleyiciyle buluşturacak. Sinema dünyasını Antalya’da buluşturacak festivalde 28 ülkeden 48 yönetmenin 45 filmi gösterilecek.

Festivalde geçen yıl salgın önlemleri nedeniyle başlayan ve büyük ilgi gören açık hava gösterimleri bu yıl da devam edecek. Yıldızlar Altında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması 1 (Cam Piramit Yakını), Yıldızlar Altında Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması 2 (Doğan Hızlan Kütüphanesi Arkası) filmleri ve Altında Ulusal Belgesel ve Kısa Film Yarışması filmleri. Yıldızlar 3 (AKM, Amfi Tiyatro) açık olup sinemalarda seyirciyle buluşacak. Taramaya erişmek için iki doz aşı yaptırmak veya Covid-19’a yakalandıktan sonra bilimsel olarak kabul edilen bağışıklık döneminde olmak gerekiyor.

Festivalin biletleri 28 Eylül’den itibaren Biletix.com’dan temin edilebilecek. Biletler ayrıca 30 Eylül Perşembe gününden itibaren Atatürk Kültür Merkezi gişesinden de satışa sunulacak. Yıldızların Altında 3 Açık Hava Sineması’nda kısa film ve belgesel gösterimleri ücretsiz olacak.

Bilet fiyatları 3 lira ve 5 lira indirimli olacak ve açık hava sinemalarında film gösterimleri her akşam 19.15 ve 21.45’te yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu