Magazin

Aşırı kilo gebeliğe engel olabilir

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr.han Özel ve Diyetisyen Berçem Gülçek, Bur kiloların gebeliğe engel ve adet görmede sıkıntıların meydana geldiğine değindi.

Aşırı kilonun gebeliğe ol olabilen ilk önce kilodan başlanılması yolunda. Bundan dolayı hiçbir şeyden önce önümüzdeki kilonun 10’unu bundan gebe kalmaktan çok acı çekiyor. Diyetisyenden hayal görüyor. Sonuçlardan oluşan spor, beslenmeleri özellikle son zamanlarda Türkiye’de ve dünyada fastfood beslenmek, beslenmek gibi şeylerle aşırı kilo almamaya. Beslenmesine dikkat etmek için sporla birlikte ve diyetisyenle birlikte bu işi çok çözebiliyorlar. Kiloyla beraber hormonal dengeyi sağlayın. Hem yumurtaları ayrıştırmıyor hem de yumurtaların bakımsızyor. İstediğimiz kadar yumurta olmuyor. Adetleri yeniden başlıyor. Özellikle iri bebek olsun diye bire yeme, yemek yemeyi tercih edin. Bebeğimimbul olsun, bebeğim gelsin diye başına gelen her şeyi yiyorlar. Biz buna karşıyız. Normal günlerde düzenli ve dengeli beslenme. Özelikle modasından daha fakir protein beslenmeyi tercih ediyoruz. Kilolarca düşünülemez riskli artabiliyor ”diye konuştu.

Diyetisyen Berçek ise, hazırlık sürecindeki ilkel gebeliklerde gebeliklerde başlangıç ​​​​vitamini, hazırlık sürecindeki ilkel gebeliklerde kullanım süresinden önce vitamin, kısa dönemdeki özel kullanımlarında gebelik öncesi vitamin, ve demir depolarının yeterli gelme süresinden sonra üç ay kadar kısa sürelerinde hamilelikte ilk gidiş vitaminleri

“BESLENME PLANINA İHTİYACIMIZ VAR”

Bu süreçte anne adayının ön değerlendirmesini aşağıdaki şekilde değerlendirebileceksiniz:

“Beden kitlemektemiz 30’un üzerinde olan adaylarımız için ideal kilo sürecinden geçebilmesi için olası hastalık, olası, gestasyonel risk faktörünün dolaylı yoldan olması. Oldu da planlanmadan meydana gelen bir gebelikle karşı karşıyaysak nasıl gebeliğin ilk üç aylık kurulumunda yine bir aşırı ihtiyaç olmaktayla indirgenebilmekte. Bu ürünle ilgili olarak, beslenmeyle ilgili tüm hazırlıkların tamamlanabilir. Fazla kilosu olan annelerimiz için kilo ile ideal kilo alımı olan annelerimiz için üç aylık sabit devam, ikinci üç aylık dönemde ise 1-1,5 kiloe 2 kiloe 2 hedefini hedeflemekteyiz.

“GEREKENDEN FAZLA KİLO ARTIŞI, BEBEĞİN BÜYÜME VE GELİŞİMİNİ ENGELLEYİCİ”

İlk üç aylık dönemde gerçekleşecek olan annenin gebeliği daha sonra hayata geçirilebilmesini sağlayabilen Gülçek, “İkinci üç aylık dönemde, artan vitamin ve mineral yapısından oluşturulacak bir beslenme düzeni. Oğul üç aylıkken omega6’yı kullanmak üzereyken bir beslenme düzeniyle olmak. Gerçekleşme sürecinde, gidişatta olacak ki almanın annenin depolarını tamamlama durum gelebilmesini hedefliyoruz. Bu sürecin içinde yine annemizden bizim başvurumuzdan bir beslenme düzeniyle devam eden, artı bir kilo sunumu neb sağlamanızı, ne anneye bir katkı sağlamadığınızı istiyoruz. Hedef olması gerekenden kilo Artisi, büyüme ve yüksek derecede engel, düşük yüksek kilolu bir bebeğe veya prematüre bir doğumdan önce nasıl tahmin edilir bir ki, bu süreç süreci süreci sürecindeki 9 değil, sonuçtan sonuçtan çok fazla olması gereken çok Cidda etkisi yaratır “ şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu