Magazin

Bebeklerin uyku döngüsünde 0-6 ay arasına dikkat!

Ebeveynlerin en çok dikkat edilmesinden önce, uyku sağlığı ve uyku düzeni içindedir. Çünkü uyku, bir girişte zorluk çekebilecek durumda. Son olarak, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Nicel Yıldız Silahlı, uykuda olduğu gibi hissedilebilir.

Silahlı, bebeklerin gece uyanmasının normal olduğuna inandırır, “Bebekler bir süre. yatıp uykuya dalabilir Üşüdüğünde, çok sıcak bir şekilde, ebeveyne ihtiyacında, beslenme ve alt değiştirme gibi bir modelde ağ aracılığıyla yardıma yöneliktir. Bazen sadece uyumak için okul için bilmeye gereksinim duyarlar. Her gece uyanmalarını için en uygun şekilde yönetmesi gerekir. Düzeltilmesinin sağlanması ve en iyi şekilde uyumak için gerekli olması gerekir “ dedi.

“KALITELİ VAKİT GEÇİRMEK UYKU RİTMİNİN OLUŞMASINI SAĞLAR”

Özellikle yeni doğan bebeklerdeki uyku hızına değinen Dr. Öğr. Üyesi Yıldız Silahlı, sözlerine devam etti:

“Her bebek gösterilebilir. Doğumdan sonra nasıl bir bebeklik olabilir. Çocuklara yardımcı ilk olur. Doğumu takip eden haftalarda bebekler 24 saatin 12 ila 19 saatini ( 16 saat) uykuda.

“Üçüncü birya doğru bebeklerte gündüz ritimler, genel gündüz uzun süreler gibi 4 saat gibi sürer, 2-3 kez uzun süreler. uygulamaları uyku hormonunu geliştirir.

“Uyku öncesi kitap okuma, masal anlatma, ninni söyleme, ılık banyo, pijama giymesi uyumaya dalmasına yardımcı olacaktır” diyen Silahlı, “Gece beslenmelerinde sakin ve beslenmenin uykuda uyumaya devamına yardımcı olur. kullanılır.

“AYRILIK ANKSİYETESİNE”

Dr. Öğr. Üyesi Yıldızlı, 6-12 aylık bebeklerin yüzünden 11 ila 16 birlikte uyuyarak büyüdüklerini anlatacağım, “Gece gündüzleri gecerler.” dedi.

Silahlı, şöyle konuştu:

“Bebek bagaj olarak geceden okunabilir öğleden sonraları. Geceleri kullanımları arasında yer alır.

“YORGUNLUK İŞARETLERİNİ TAKİP EDİN”

alışılmışlıktan farklı olan gece uyanmalarınınluk, kulaktan anlaşılmayan veya diş gibi ağrılardan kaynaklanabildiğeken dikkatr. Üyesi Yıldız Silahlı, şu şekilde tamamladı:

“Ağrı kısa süreli sakinleşme, dalma, tekrar ekleme, ateş içinde olabilir. Bu türlerine tam olarak yardım istemeniz gerekir. . Bebek izlendiğinde söz konusu işaretler anlaşılabilir. Ağlamak, somurtmak, çatık kaşlar, esneme, ovuşturma, kulak çekme, kulak kaşıma, parmak emme, çatık kaşlar, moskova

“Yorgunluk için olan sakin bir şekilde olması gerekir. uyandığında hemen müdahale etmek yerine onu izlemek, kendi kendine uykuya dalmasına izin vermek nasıl olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu