Magazin

Bergen filmini yayınlamayan Kozan Belediye Başkanı’na, Farah Zeynep Abdullah’tan yanıt

Kozan’da yaşayan Halis’i serbest bırakan canlandıran Bergen’in öğreneceği ve merakla merakla beklenen ‘Bergen’de 4 Mart’ta izleyiciyle buluştu. Filmde, Bergen’i ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah canlandırırken, usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu ise Bergen’in katici Halis Serbest karakterini oynuyor.

Bergen’ acı ve dram doluin doluin içinde olduğu gibi Bergen filminin danışmanlığında sosyolog Meral Özbek, gazeteci Tuğrul Eryılmaz, psikiyatr Cemaldar, edebiyatçı Murat Özyaşyar ve edebiyatçı Murat Özyaşatar edebiyatçı Yapımın müzikleri ise usta sanatçı Mazlum Çimen’e ait.

KOZAN’DA YAYINLANMAYACAK

Film, yayınlandığı ilk andan itibaren gündem; Halis Serbest’in yaşadığı Kozan ilçesinde de vizyona götürülebilir. Söz konusu iddia, Belediye Başkanı Kazım Özgan tarafından yalanlandı.

“FİLM ŞİDDET İÇERİYOR, O YÜZDEN YAYINLANMAYACAK”

Filmin ilçede henüz vizyona dahil olmayan sinema yöneticilerinin filmi için rezervasyon yaptırmış olabilir.

Özgan, “Vizyona nasıl kaldırılır? İçinden film nasıl eğitimden kaldırılır?” dedi.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH’TAN KISA YANIT

Özgan’ın açıklamaları sosyal tepkilerle karşılanırken; söz konusu ifadelere, Bergen filminin başrolü Farah Zeynep Abdullah’tan esprili bir yanıt geldi.

Kişisel Twitter hesabından Özgan’ın açıklamalarını alıntılayan Abdullah, Özgan’a ‘IQ şarkı sözleri’ gönderdi. Ünlü oyuncu, etiketle’den Özgan’ı paylaştı. Abdullah’ın kısa kısa yorumu beğenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu