Magazin

Bitkisel tedavi bacağını yaktı

Ağrı’da yaşayan Nalan Karakaya, diz menisküs ağrısını geçirmek için bir yakınının tavsiyesi üzerine alternatif tedavi yöntemleri denedi. Karakaya’nın dizine söğüt kabuğu saran sağ dizinde üçüncü derece yanık meydana geldi. Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’nde tedavi altına alınan Nalan Karakaya, “Dizimde kireçlenme ve sıvı kaybı vardı. Bir yakınım toz haline getirilmiş söğüt kabuğunu yaktı ve kullandı. Havlama tozunu bana verdi ve ‘Dizimde kireçlenme ve sıvı kaybı oldu’ dedi. kullandım, iyiydi.’ .

TAVSİYELERİ KESİNLİKLE KABUL ETMİYORUM

Bu yüzden dizime sardım ve 30 dakika sonra büyük bir acı hissettim. Bandajı açtığımızda dizimde yanık vardı. Önce Ağrı hastanesine, ardından Erzurum’a götürdüler. Doktorlar dizimde üçüncü derece yanık olduğunu söyledi. Bundan sonra hiç kimsenin alternatif terapilerini veya tavsiyelerini asla kabul etmeyeceğim. Bir kere yandım umarım bir daha yanmam‘ dedi.

Eşi ile refakatçi olarak kalan İsmail Karakaya (65), “Kendisine ‘Doktor’ diyen biri onu yakınlarına, onlar da hanıma tavsiye etti. Söğüt kabuğunu kurutup yaktılar. Bu toz özellikle bel bölgesi olmak üzere ağrıyan noktalar sarılarak tedavi edildi. “Bunu uyguladığında dizinde yanık oluştu. Tedavi etkili olmadı. Hastamızı Ağrı Devlet Hastanesine kaldırdık. Erzurum’a gönderdiler. Gerekli tedaviyi burada başlattılar” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu