Magazin

İngiltere’de ‘Nusret’ krizi: 8 bin 500 TL’ye biftek

Amerika Birleşik Devletleri, İspanya, Dubai ve Yunanistan’ın ardından sosyal medyada ünlenen ‘saltbea’ (tuzlama) hareketiyle tüm dünyada tanınan Türk operatör Nusret Gökçe; nihayet İngiltere’nin başkenti Londra’da yeni şubesini açtı.

24 REAKTİF BİFTEK TAKIMI

İngiliz Daily Mail gazetesi yazarlarından Jan Moir, yazısında Nusret’teki yeni restoranın sürpriz fiyatlarını haber yaptı. Nusret’in 700 pound (8.000 500 TL) karşılığında sunduğu 24 ayar altın bifteği tepkilere yol açtı.

Sözcü’nün haberine göre Moir, İngiliz sosyetesinin fahiş fiyatlara rağmen restorana akın ettiğini belirterek, altın kaplama bifteğin fiyatına rağmen gözdesi olduğunu da sözlerine ekledi.

BİN 200 TL HAMBURGER

Moir, 700 sterlinlik fiyat etiketine rağmen, bir sonraki masanın iki altın kaplama biftek sipariş ettiğini açıkladı. “Yan masamdakiler iki tane sipariş etti,” dedi. Ünlü yazar, Nusret’in restoranını “Bir burgere 100 £ ve bir kola için 9 £ vermeyi umursamayan zengin etoburlar için harika bir karnaval” olarak nitelendirdi. Gazete ayrıca, Nusret’in Londra şubesinin fiyatlara rağmen müşteri sıkıntısı yaşamadığına da dikkat çekti.

Realite yıldızı ve sosyal medya fenomeni Gemma Collins, aynı zamanda Nusret Gökçe’nin Londra’daki ilk müşterilerinden biriydi. Ünlü isim, sosyal medya hesabından kendisine 700 sterline (8500 liret) mal olan 24 ayar altın bifteğin tadını çıkarırken çekilmiş bir videosunu paylaştı.

“ŞİMDİYE KADAR ÖDEDİĞİM EN YARARSIZ YEMEK”

38 yaşındaki Gökçe’nin Londra restoranındaki yemek fiyatları, daha önce Emre Mor’un menajeri olan Muzzi Özcan tarafından sert bir şekilde eleştirildi. Muzzi Özcan, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. “Nusr-et London hayatımda parasını ödediğim en gereksiz yemek! Milli dedik, milli gurumuz dedik 3 hamburger 3 bin 600 TL! kelimeleri kullanmıştı.

Gökçe, yeni şubesini “Dünyanın göbeğinde aç” notuyla sosyal medya takipçileriyle paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu