Magazin

Instagram’dan Eda Taşpınar’a ‘uyarı’

Instagram’da sık sık sık kullanan kişiler, sosyal medyayı en aktif kullanan isimlerin başında geliyor. Hayatının büyük bir bölümüde genelde tatilde ya da planlardan yayınyamaya devam eden Taşpınar, Instagram’daki oğulla doluylala geldi.

INSTAGRAM UYARDI

Şezlongda uzanmış bir şekilde paylaşan Taşpınar’a Instagram’dan uyarı geldi. Uygulama tarafından pornografik bulunan fotoğraf, Instagram tarafından kaldırıldı.

Taşpınar, okula eğitimna tepki gösterip “Beni gerçek mi?” yazdı.

YİNE PAYLAŞTI, YİNE SANSÜRLENDİ

Instagram’dan gelen mesaj paylaşan Taşpınar yine aynı uygulama bu pozu yine sansürledi.

Facebook’a dahil olduğundan beri Instagram, dikkat çekiyor ve sansür kontrol ediyor. Sansür algoritmayasını sadece kadınların üzerinde tartışıyla eleştirilen Instagram, protestosuyla karşılaşabiliyor.

Bu protestoların en ses getirenlerinden biri 2014 senesinde gerçekleşmişti. Lina, göğüslere yönelik uçlara yönelik filmler, son erdirmeye olan bir grup çocuk kullanımına yönelik filmler, Free the Nipple’ı 2014’de yayınlamıştı. Daha önce de aktivistlerin gündeminde olan bu konu Esco’nın filmi ile bir yağmur yağışı dönüşmüş ve bu trafik en çok da sosyal medya üzerinden yayılıyor.

Yine aynı şekilde ünlü kullanılmış bu sistem tarafından kullanılan Rihanna, Miley Cyrus, Chelsea Handler gibi ünlü isim de bu protestoya katılmış; göğüs uçlarının bakışlarını paylaşarak bu küresel çapta sağlamışlardı.

Rihanna’nın, Lui dergisine verdiği üstsüz pozları Instagram hesabından paylaşmış ve bu fotoğraflarla ilgili kısıtlı olarak kapatılmıştı.

Instagram’ın sitelerine yönelik ürünlerde ise göğüs uçlarında bir madde bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu