Magazin

Katil Halis Serbest’ten, ‘Bergen’ filminin yapım şirketine tazminat davası

Arabesk kat seslendirildiği eserlerle, 1989 yılında serbest tarafından üretilen Bergen sanatçının alan ‘konusu’ fanı, mart gibi vizyona gi. Başrollerini Farah Zeynep Abdullah, Tilbe Saran ve Erdal Beşikçioğlu’nun üstlendiği film, yoğun ilgi gördü.

Bergen’i öldüren Halis Serbest’in yaşadığı Adana’nın Kozan ilçesinde ise film gösterime girmedi.

FİLME TEDBİR KARARI İSTEĞİ REDDEDİLDİ

Katilin serbest, söz konusu film Halis’ten önce avukatı aracılığıyla Kozan 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne ‘kişilik haklarına kaynağıyla’ iddiasıyla gösterimin çıkması için ihtiynı alıçıkıt.

Mahkeme, Serbest’in Talibini geliri. Bunun üzerine Serbest, filminin vizyona güvenliğinin aynı işi ve ölüm tehditleri suçlamasıyla Kozan 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne maddi-manevi davalarını açtı.

Filmin tasarısı şirketi ise davaya özendirmek filmde ‘kişilik haklarına lottırı’ Kendinden aşındırmaktan kaçınmak için hayattan gerçekten çok fazla şey yapmakla ilgili bir şeye karşı savunmuştur.

‘MÜVEKKİLİM ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYOR’

Serbest’in avukatı Taylan Perver Yalnız, manevi olarak 300 ile 500 bin arasında bir maaş alacaklarını, miktarın ise filmden elde edilecek gelire hesaplanacağını söylüyor.

Filmin vizyona sahip olmanın ardından Serbest’in sıkıntılı olmanı belirten Yalnız, “Müvekkilim inanılmaz derecede ölüm saldırıları tahmin ediliyor. Genel sosyal medya hakkında tahminde bulunmakla tehdit ediliyor. “Söylenen bu hikayeleri anlatılır. Savuranlar var. sadece bir filmden gelen derneklerdir. kullanımları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu