Magazin

MasterChef Türkiye’de dikkat çeken eleme gecesi

Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna jüri olurken, MasterChef Türkiye’nin son bölümünde elenen yarışmacı belli oldu.

MASTERCHEF 2021’DE YETERLİLİKLER KİMLERDİ?

MasterChef Türkiye beşinci haftasının ilk dokunulmazlık maçını kaybeden Mustafa, İtalyan ekibinde bireysel dokunulmazlık maçından sonra ilk eleme adayı oldu.

Sergen, oylamanın ardından belirlenen ikinci eleme adayı oldu.

İkinci dokunulmazlık oyununda yarışmacılar yine kıyasıya mücadele etti. Mavi takım kazanırken, kaybeden kırmızı takım bireysel dokunulmazlık için yedek kulübesine gitti. Dokunulmazlığı kazanan Tahsin, Emre’yi üçüncü eleme adayı olarak çembere gönderdi.

Oylamaya en çok adını yazdıran Hamza dördüncü eleme adayı oldu.

Haftanın son dokunulmazlık maçını MasterChef’e kaybeden mavi takımda Eren bireysel dokunulmazlık kazanırken, takım arkadaşları arasından seçilen Hasan beşinci eleme adayı oldu.

Takımın oylarında ismi en çok konuşulan Burcu, haftanın altıncı eleme adayı oldu.

MASTERCHEF 2021’DE KİMLER ELENDİ?

MasterChef Türkiye’de bu hafta elenen Burcu, Hasan, Hamza, Emre, Sergen ve Mustafa, eleme gecesinde karşı karşıya geldi.

Eleme gecesinin ilk etabının tamamlanmasıyla şefler tattı ve sıra en başarılı 3 yemeği seçmeye geldi. İlk turda en başarılı potları alan Burcu, Sergen ve Hasan, MasterChef’te bir hafta daha kalmaya hak kazandı.

Hamza, Emre ve Mustafa ikinci turda yedek kulübesine döndü. Yarışmacılardan arancinoyu Danilo Zanna’nın tarifiyle yapmaları istendi. Şefler tarafından yapılan tadımların ardından Hamza ve Emre, MasterChef’te finalde kaldı. Şeflerin ortak kararıyla bu hafta MasterChef 2021’den elenen yarışmacı Hamza Mercimek oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu