Magazin

Muazzez Abacı’dan kötü haber!

Ses Düzeni Akay oluşturma, “Türk sanat senaryonun hayalsi Muazzez Abacı’ya Alzheimer şansı konuldu. Amerika’da olan sanatçımızın bu ürünü üretmesini bana anlattım. Çok çok. Benim en sevdiğimiz büyük başarılara yönelmek“Vermek.

MENEJERİ YALANLADI

Ünlü oyuncunun menajeri Taner Budak, yalanladı. Konuylak Instagram hesabından açıklama yapan Budak, “Şu anda Amerika’da bulunan sayın Muazzez Abacı’nın sağlık durumu hakkında bir internet başvurusunda bulunan haberin aslı yoktur“vermek.

EV KAZASI GEÇİRMİŞTİ

Muazzez Abacı, 2019 yılında bir ev kazası yedilerini korkutmuştu. Sanatçı, istendiğinde çalınan telefonu çalmış ve ameliyata almıştı.

MUAZZEZ ABACI KİMDİR?

Hicran Muazzez Abacı, 12 Kasım 1947 yılında Ankara’da geldi. İlk olarak Ankara Radyosuna 1966’da girdi. 1973’te ilk plağı’Bir Sen Kaldın‘, Kervan Plak yapımcılığında ile çıkardı.

Radyolardan birindeki İstanbul’daki gazinoların aranılan absolistlerinden sonra sona erecek olan tüm dünyadan sonraki dönemlerdeki etkinliklere damgasını vurdu.

Sırasıyla Kervan As, Yavuz Plak uygulamadan pek çok 45’lik ve LP doldurdu. Albümleri Dönüş, Yasemen, Sevdiklerinizle, Şakayık, Felek, Vurgun, Sensiz Olmadı ve Efendim olan özellikle’Şakayık‘ve’Vurgun‘adlı özdeşleşmiş iki eseriyle hatırlanır.

1990 yılında Cemal Safi’nin yazılması ‘Vurgun’ adlı şarkı ve albümün kariyerinin geleceğine çıkacak, 2000’li ve başlangıcı, Türk ve kariyerinin hedefine gelecek, 2000’li gelecek başında, Türk ve kariyerinin geleceğine inanmak

2007 yılında Hayalin İçin İçin Söylerken olarak yer aldı. Özel mekanlarda ve halk konserlerinde her ay 1 veya 2 kez sahneye yapılır.

Muazzez Abacı, 1980 yılında olan ünlü kabadayı Hasan Heybetli ile evlendi. Bu evlilik 3 yıl sürdü. Birkaç yıl ayrı yaşan çift, 1989 yılında yeniden evlendim.

Ancak bu evlilik de uzundi ve 1993’te ikinci kez boşandılar. Haziran 2006’da Heybetli, Abacı’nın kapısına tek bir gülle geldi. Üçüncü kez konuşulacakları ama bu mümkün evdi.

Muazzez Abacı, Amerika’da New York’ta doktor olan kızı Saba ve torunu Akşam Anderson ile sık sık birlikte oluyor.

22 Ekim 2019 tarihinde Muazzez Abacı koşarak kaza yolundan 3 binerken kırıldı. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde ameliyathaneye alındı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu