Magazin

Ukrayna’da savaşa direnen ‘kedili’ kafe: Sığınakları bile var

Ukrayna’ya 24 Şubat’ta Rusya askeri harekat devam ediyor. insanlar için ulaşım araçlarıyla dolu bir yer araçla, zaman zaman evcil hayvanlarıyla evlerini terk etmek.

Gerilimin tasarım bu; insanlar içini ısıtan bir hikaye, Ukrayna’nın Lviv yutn geldi.

Lviv’deki Cat Cafe’nin sahibi Serhii Oliinyk, mekanını altı yıl önce açtı. Kafeye adının 20 olan sahibi olan Oliyk, bir yandan bir kedilerin doluluğu ile arkadaşlığı için var için bir yer geldi.

NTV’nin CNN’den aktardığı habere göre; Çin’deki çoğu işletmeyi alt üst etmesi ve Ukraynalıların kaçmasına nedenyle Oliinyk ve ailesi, Ukrayna’da kalmaya ve kafesi gibi işletmeye devam etmeye karar verdi.

ŞEHRİ TERK ETMİYORLAR

“Ülkemizden asla ayrılmayacağımızdan, planlamayı hayal edebileceğimiz tek yerin burada olacağından” diyen Oliinyk, gelecek olsa bile, ulaşımı terk etmiyor.

Oliinyk ayrıca, sıcak yemek ve olumlu duygulara onun için daha fazla ihtiyaç duyan insanlar ve göçmenler için bir alan devam ediyor. Kafede ikisi bodrum katında olmak üzere üç oda bulunuyor. Bu daha fazla hava lottırısı uyarısı durumunda kişiler ve ziyaret için bir sığınak var. Sahipleri, savaşa dayanmak için iyi hazırlanmış ve mutfak eşyaları.

CNN’den Erin Burnett, kedili kafeninni kaleme, oynayan bir kedinin savaş ortamında yüzleri gülümsemettiğini, “Buna sevinmekten duracağız. Bugün, gülümsemek için başka ne zaman bir nedeniz? “ kullanımları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu