Magazin

Ünlü müzisyen Roland White kalbine yenik düştü

Fotoğraf: dağevimüzikcompany.com

Country-rock’ın kullandığından olan 83 önemli aşınmış Roland White. Country Boys ile 60 çıkışla hatırlanan Beyaz, ‘lardaki rock ilhamına ilham.

70 kariyere sahip olan White’ın kalp hastası eşi benzeri Diane Bouska tarafından açıklandı.

Haber Global’de yer alan habere göre; mandolinle’nin bluegrass’ının tasarımından oluşan, geniş kapsamlı 50′ stilini kullanan Roland, beyaz ilk olarak 50’lerin üretimiyle Eric ve Clar boydan oluşan Country Boys boydan oluştu. Grubun adı daha sonra Kentucky Colonels olarak.

ALBÜMLERİ ROL MODEL OLDU

Bluegras grubu olan Country Boys hafif müzik gruplarını. Doc Watson’dan ilham alan Clarence, gitarın yeniden tasarlanması gitarı ritmik bir araç aracılığıyla kurtardı.

Kentucky Colonels adından sonra grup 1964 yılında Appalachian Swing albümüyle bluegras’ın en iyi albümlerinden imza attı. Roland ve Clarence’ın yanı sıra banjoda Billy Ray Latham, yeterli Roger Bush, kemanda Bobby Slone ve Leroy Mark’ın yer albümü repertuar ve teknik donanım bir mihenk taşı oldu.

Byrds ve Buffalo Springfield gibi ülke kayaları bu albümden fayda sağlar. Albümün bu kadar başarılı olmasında White’ın mandolinin de etkisi büyüktü.

White 1966 Nashville’e planlanması ve Billy Monroe ile tamamlandı üzerine dağıldı. Beyaz 2 yıl sonra Nashville Gras’ta mandolin çalmasya başladı.

GRUBU YENİDEN TOPLARKEN YAŞANAN TRAJEDİ

1973 yılında hayata geçirilen Beyaz insanlar ve Herb Pedersen ile birlikte New Kentucky Colonels’i tekrar bir araya geldiğinde bir meydana geldi. Kardeşi Clarence White, Palmdale’de bir kurallardan alışılmış bir kullanıcı tarafından üzerinden. Bu yardımla grup kurma fikrinden vazgeçildi.

23 Nisan 1938 tarihinde Madawaska’da doğan Beyaz, olan marangoz ile olan bağlantısından ayrılmadan geç. Annesi ev hanımıydı. Babası Kanada’nın Fransız bölgesinden gelmişti. Evde Fransızca konuşuyordu. Roland doğasına kadar soyadı LeBlanc’tı. Roland doğmadan önce İngilizce karşılığı olan White’a çevrildi. Aile 1954’te Güney büyücü’ya burada country müzik çalmaya başladı. 1957’de bu kez Burbank’e yerleştiler. Kardeşler burada bir yetenek yarışmasını kazanan ve gitarist Joe Maphis’in çekiciler.

Ondan sonra yolları açıldı. 1973’te Clarence’in öldürülmesinin ardından White, Country Gazette’e katıldı, albüm çıkışı yaptı. Bir yandan “I Wasn’t Born to Rock’n Roll” adlı solo bir albümü çıkardı ve çok başarılı oldu.

GRAMMY’YE ADAY OLDU

1987’de Country Gazette’ten ayrıldı. Nashville Bluegrass Band’e katıldı. Burada 1993 ve 1995 iki Grammy ödüllü albüm albümünde yer aldı.

2000 yılında Roland White Band’i kurdu ve grupları ilk albümleri Jelly on My Tofu Grammy’ye adaydır.

Aynı zamanda bir mandolin eğitimi olan White, eğitici bir kitap ve video yayınlayarak. 2018 yılında Uluslararası Bluegrass Müzik Derneği’nin Onur Listesi’ne seçildi.

BLUEGRASS NEDİR?

Bluegrass, Amerika Birleşik ABD’nin güney tipin tarihi bir müzik. Özel fakir ve geri kalmış Appalachia bölgesinde yaşayan ve yerel insanlar tarafından oynanır. İrlanda müziğinin büyük etkisi vardır. oyun gitar, mandolin ve keman gibi kullanılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu