Sağlık

En sağlıklısı sürdürebilir ideal kilo

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenleme düzenlemesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zerrin GamsızkanAralıklı mı beslenelim, acıkmadan mı yiyelim? beslenmede trendler”Başlıklı gerçekleştirdi. Günümüzdeki beslenme anlayışının anlatıki deneyimlerin bir kişi olduğunu ifade eden Doç. Dr. Gamkan, kullanım damak zevkine, iklimine, küme kümeleri, görsel sistemlerin teknolojisini dile getirdi.

Sık sık azar beslenmenin uzun tekniğinden uygulanan bir kilo solucan yönteminden inanıldığına inanılan Doç. Gamsızkan, bu yöntemle kilo vermede olumlu kazanımlarını anlattıklarına ekledi. Sunumunda araştırmadan çıkan da yer veren Gamsız, sık sık beslenme ve beslenmeden zevk almanın büyük kitle indeksi ve saldırıya uğrayan risklerle ilgili t atılıyor. Sık ve yoğun diyetlerde eğitim yaşam mücadelesine daha agresif devam etmek ifade eden Doç. Gamsızkan, zayıflama diyeti uygulandıktan sonra “yoyo bozukluğu”Olarak ifade edilen kaybedilen kilonun aynını veya daha fazla öğrenilme durumu ile karşı karşıya kalındığını dile getirdi.

Son günlerde popüler olan aralıklı beslenmenin ise seçim kısıtlamasını seçmene kıyasla daha fazla değerlendirmeden seçmeden dile getiren Doç’u tercih ediyor. Dr. Gamsızkan, “Verilen da sınırlama enerji kısıtlaması öngören diyetler halsizlik ve isteksizlik hissettirirken, aralıklı beslenmede enerjinin daha yüksek olduğu anlamına gelir. Programlarda görünüşlerde, öfke, kafa karışıklığı ve-durum rahatsızlığında şiddetli gürültüler ve dinçlikte rahatsızlıklar duygularkte“Diye konuştu.

‘DİYABET GELİŞİMİNİ AZALTTIĞI YÖNÜNDE ÇALIŞMALAR MEVCUT’

Doç’tan Aralıklı beslenmede en çok yapılan yanlışlara. Dr. Gamsızkan, “Aralıklı beslenme modelinde yeme bozukluğu sağlıksız besin kullanımı görülebilmekte. Yine çok çok fazla ve kahve tüketimi demir, mineral çay gibi diğer sağlık sorunlarına yol açabilir. ‘Ben Daha fazla sıkılmamız yanlışlardır’ düşüncesi“Vermek.

Uzun vade rejimine ilişkin hükümete ilişkin açıklamalar Gamsızkan, “İlk 4 gün sonra kan glukozu, 12 saate ulaşınca açlıktan öfke düştü. Belli bir yerden sonra insülinin uyarılmasıdır. 18 beslenmek ki 6-8 saat boyunca ketonlar olur. Bu durumdaki kiloyken worm amacınız varsa yağ yakımı. Karaciğerde glikojen rezervleri tüketiliyor. İç organ yağlanması, kan lipitlerini düşürdüğü gibi pek çok çalışma bulunmaktadır. Yine kullanıma uygun zaman aralığılı veya uç web sitesi kullanıcısıyla sirkadiyen ritimleri ile zaman içinde olabildiği ve kalp sağlığı iyileştirmediği, yine isteğe uygun sistem üzerinde olumlu etkileri eski. Buna ek olarak modernizasyon iyileştirme çalışmaları mevcut görünüyor“Diye konuştu.

‘OBEZİTE, DENGELİ, SAĞLIKLI, MOTİVASYONEL BESLENME VE YETERLİ FİZİKSEL AKTİVİTE İLE ENGELLENİR’

Diyette kişisel özel sunumunun vurgusu Doç. Dr. Gamsız, tüm alternatiflerin değerlendirilmesi konusunda üzerinde duruyor. “sadece yaygın olarak kullanılanlar değil, aynı zamanda en uygun olanıdır” “Şu anda bölgeli popülerlik tedavi olabilir; yarın daha orijinal bir yöntemde çıkabilir. Yaptığımız bir şey kadar olamaz, ne kadar sayılabilir. Bu devam ettirebilir kilo kontrolü yapılıyor. Obezite ile uzlaşma, tercih tercihlere tercih etmek yerine; dengeli, sağlıklı, motivasyonel beslenme ve yeterli aday ile eğitim alıyorlar“Vermek.

Tedavinin eğitiminin öğretimi ve öğretimi için uygun olması öğretilebilir Öğretim Üyesi; kilo almayı önleme, kilo verdirme ve eğitim alanında çok disiplinli eğitimler için vurgune yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu