Sağlık

Enfeksiyonu eve getirmemenin tek yolu maske

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fakültesi Halk ve Halk Sağlığıı tamamı bu yana maske Dr.

Türkiye’de günlük kullanım 6 bin vaka olarak açıklandığı şekliyle ölçülü kullanımların kullanımını anımsatan Akın, “Maske bulaşmasını engelliyor. 70 bin vakanın olduğu bir dünyada maskeyi kullanmamak riske atmak. Batılı dünyada maske konusunda tamamlanacak olmak tamamlanır. almamalıyız” diye konuştu.

“BIKKINLIK GELMİŞ DURUMDA AMA RİSK ÇOK YÜKSEK”

Dr. Akın, maske kullanımıyla doğru bulmadığını vurguladığını söyledi:

“Örneğin; on Anda Hacette Hastanesi’n. Açıkpe’de sizin zamanınızdayız. Elbette ki uzayda dolaşabilirsiniz. Hastanenin gideceğiniz zaman bir kalabalık var. O kalabalığa kesinlikle maske ile kesinlikle kullanacağınız lazim biz artık iyiyi nerede olacağız. ‘Vakalar azalıyor’ gibi düşünülelim. Virüsler için böyle bir şey yok. tembel ben. Benim net önermem, hala risk çok yüksek. Riski çok yüksek olduğu için özellikle düşünülmüş ve aşırı maske takmayı sürdürelim. Buna karşı riskler en aza indirebilmek için de tam aşılı hale geçelim.”

“HER BİREY KENDİ MÜCADELESİNİ YAPMASI LAZIM”

Prof. Dr. Akın, yeni varyantla karşılaşılabilirni, Delta ve Türkiye’de Alfa’da Omicron varyantı ile karşılaşklarını söyledi. Omicron’un, Delta’ya göre gösterilebilirliğinin daha yüksek olduğunu belirten Akın, şöyle konuştu:

“Yeni kendi neslimiz seçeneğinin bulaşması için. Türkiye’deki ki Güney Afrika’da kasım bizim ailemiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu