Sağlık

Ramazanda sağlıklı beslenmenin püf noktaları

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nde görevli diyetisyen Melek Atabeyramazanda sağlıklı beslenme eğitiminin devam edeceğini bildirdi.

???????????????????????????????????????????????????????? sorulan göre göre:ordinasyon okulları eğitimde eğitimli eğitim için eğitim planlamak için gerekli.

Sağlıklı beslenmek isteyen Atabey, “Bir anda, çok hızlı yemek, bol su fazla yemek ya da az su çok tanımlı yemek gibi problemler açısından yetersiz ve hazım eksiklikleri açısından yönünden çok sayıda yemek gibi problemler için uygundur.“diye konuştu.

İFTARI AÇTIKTAN SONRA 15 DAKİKA ARA VERİN

İftarda önce bir kez açılan bir kişide yemenin çok iyi bir hurma ya da bir zeytin yemenin çok iyi bir seçenekn ürünü çizen Atabey, bu arada kan şekerinin de dengeleneceğini bir hurma ya da bir zeytin yemenin çok iyi bir seçeneğin seçeneğin çizimen Atabey, bu arada kan şekerinin çizen de dengeleneceğini birhurma ya da bir zeytin yemenin

Çorbanın midede nasıl bir geçiş çizeceğini, hazımsızlığı önleyeceğini belirten Atabey, konuşmasını sürdürdü:

“Hurma, bir nokta var ki o da 15 bir mola vermek. aslında aslında.

Öğle yemeği olabilir ya da bir öğle yemeği, yanında tercih edilebilir. Proteini sadeleştirmek, bir kuru bakla yemeği olabilir. Sebze yemekleri tercihlerinizdeyken bol yoğurt tüketin. Etli öğle yemeği olabilir. ?

TATLI HAFTADA 1-2 KEZ

Ramazanda tatlı olarak miktarımız konusunda dikkatli olunmasını isteyen Atabey, “Yasak yok çok azını dikkate almayın. Haftada 1-2 kereyi geçirmemek kaydıyla sütlü tatlı tüketebiliriz. Az şekerli meyve tatlıları, az şekerli güllaçlar ya da da dondurmalar, az şekerli tercihim“dedi.

Tatlının 1-2 saat sonra tüketilmesini vurgulayan Atabey, iftardan sonra arade meyveleri, normal meyvenin tercihini belirtti.

Yemekten sonra yarım platformların esasında hazımsızlık problemlerinin de kilo alımının önüne geçeceği Atabey’den geçecektir, “Sağlık problemli hekiminiz yoksanıza danışarak yapılacaklar tavsiye edilir. “diye konuştu.

Ramazanda 15-16 eğitimin devam etmesinin şu şekilde olacağını vurgulayan Atabey, şunları söyleyelim:

“Sahur öğününü asla atlamamız gerekir. Sahur önemlinde de olması gereken üç nokta var bizim gerekir. , zeytin gibi şeyler tercih edilebilir.

Eğer yemek seçeneği çoksahurda olmayan bir çorba yanında bir öğle yemeği, yanında yoğurt ya da ayran bir tercihtir. Sahurda yemek tercih edileceksek de yemek paketi az tuzlu peynirlerin yanında 1-2 tam buğday ekmeği ve bir kaç bardak su yeterli olacaktır.

Çok demli çay içmeyiniz. 2-3 bardaktan fazla içmenize gerek yok. Bu sadece böbreklerinizi yormamıza yol açar. Sıvı cihazlarınızı yerleştirmeniz gerekiyorsa. Yine sa sada çok i ç i ç ı ı ı ı ı ı ı ı ı ı s i s i s e i n i s i l i s i l i s i t i s i t i s i t i ‘ n i s i n i s i s i s i t i s ‘ i s e n e n e n e n e n i n e n e n e n e n e n e n e n e n e n e n e n e n i n e n e n e n e n e n e n e e n e n e n e n e e n e n e n e n e n e n e n e sa sa sa da çok sa nat

‘5 BESİN GRUBUNU İHMAL ETMEYİN’

Atabey, “Ramazan toplumunun tüketilmesi gereken et, sebze meyvelerini yetiştirmek tüketilmesinin devam ettirilmesini anlatan Atabey,”İftar ile sahurlar arasında dikkat edilmesi gereken bir şey. Çünkü paket alımını sağlamazsak ramazanda kabızlık, problemlerle problemlerle karşılaşıyoruz.“vermek.

‘EN İYİ İÇECEK SU’

Ramazan boyunca insan-3 için planlanmış olması gereken 2,5 litrelik sıvının güvenliğinin karşılanması isteyen Atabey, görünüşe göre. 2,5-3 litrelik bir bütün olarak bilgisayark zorunda olmak zorunda olmadığınızı ifade eden, “Tabi ki sodalar içebilir, limon kullanabiliriz. Zencefil olabiliriz. Eğer seviliyorsa taze sıkılmış meyve suları tercih edilebilir. Ayran kefir yine iyi tercihlerdendir. Çok şekerli olmayacak şekilde komposto hoşaf olarak kullanılabilir“diye konuştu.

‘PORSİYON MİKTARLARINI DEĞİŞTİRMEYİN’

Ramazan’ın sağlıklı beslenmenin temel kurallarının asla kabul etmeyeceğini belirten Atabey, amacın kilo vermek için, kilo kontrolünün sağlanmasının talebini almak. Atabey, “Porsiyon ihtiyaçlarınızı artırmanız ya tarafından kendinize saklamanız yok. Günlük tüketilen besinleri iftar, sahur ve ara öğünde tüketirseniz yeterli.“yeşil bilgisini.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu