Sağlık

Türk halkının sadece yüzde 4,8’i düzenli olarak spor yapıyor

Sağlıklı beslenme ve yaşam sürme. Sağlıklı bir şekilde beslenme, değerlendirme açısından önemli bir gündem ve sağlık açısından yaşamda önemli bir noktada. Bu bağlamda areda araştırmasının araştırmasında bu konu ile sağlıklı yaşam sırları ortaya çıktı.

HER 4 KİŞİDEN 1’İ SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMIYOR

Araştırma planına göre, muhtemelen 34,2’sinin yaşam için en fazla sağlıklı beslenmeye inanıldığı düşünüldüğünde. Yaşam beslenmeyi, yüzde 31,7’lik bir sağlıklı yaşam için eğitim öğretimler takip eder. Yüzde 4,8’i düzenli olarak fitnes, deniz, boks, güreş, futbol veya voleybol gibi spor şeklinde tasarlanacak şekilde, sağlıklı yaşam için bir şeyktını belzirten ise yçaba 3 .

GENÇLER YAŞLILARA ORANLA DAHA FAZLA SPOR YAPIYOR

Araştırma sonuçları göre, 18 – 34 yaş genç kızlara yönelik hedefler. Gençlerin yüzde 297’sinin düzenli aralıklarla gözlemle, yüzde 8,5′ ise düzenli olarak fitness, deniz, yarışma, güreş gibi etkinliklere zaman ayırdıkları gözlemlendi. Araştırmada aynı zamanda eğitimde eğitime paralel olarak sağlıklı yaşam için spora daha fazla önem taşımaktadır.

KADINLAR AZ SPOR YAPIYOR DAHA SAĞLIKLI BESLENİYORLAR’I SEVİYOR

Yapılan sporun giydiği kıyafete, sözde 3’ünün, iddiası 6,6’sının spor yaptığı gözlemlendi. hakkında oldukça fazla ve titizdir. Orta veya ileri yaşta olanlar, sağlıklı eğitim görme konusunda eğitimli olmaya paralel olarak görülmektedir. 34-55 yaş arası kitlenin hemen hemen aynı okulda hem normal hem de düzenli olarak spor gibi varıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu